Ogłoszenia Duszpasterskie 06-09-2020

Prosimy o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Zachęcamy parafian do dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła.

1. Dzisiaj grupa 90 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjmuje Jezusa do serc
    w Komunii Św. Pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach w naszych modlitwach. Zapraszamy na godz. 16.15 na nabożeństwo adoracyjne w ich intencji.

2. W ramach tzw. Białego Tygodnia, dzieci komunijne zapraszamy od poniedziałku
    do piątku na specjalną dla nich Mszę św. o godz. 16.45. Pozostałych parafian prosimy by tę Mszę św. pozostawić wyłącznie dla dzieci i ich rodzin.

3. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę I Komunii św. świętują swoją rocznicę
    w przyszłą niedzielę 13.09. podczas Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy dzieci o przyjście na próbę w sobotę 12.09. na godz. 16.30. Bezpośrednio po próbie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

4. Młodzieży przygotowującej się na 3 roku do bierzmowania przypominamy,
    że sakrament planowany jest na sobotę 24.10. Spotkania od poniedziałku 14.09.

5. We wtorek 08.09. wypada Święto Narodzenia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

6. Spotkanie modlitewne ADS i RM odbędzie się w środę 09.09. po wieczornej Mszy św.

7. W piątek 11.09. wspólnota WSNE zaprasza na Mszę św. i uwielbienie. Początek
    w kościele o godz. 19.30.

8. W przyszłą niedzielę 13.09. przypada kolejny dzień Fatimski. Nabożeństwo odprawimy w kościele o godz. 16.00.

9. Przypominamy, że na czas remontu wejścia do naszego domu, kancelaria parafialna przeniesiona jest do pomieszczeń byłego sklepiku. Intencje mszalne na 2021
    za zmarłych będziemy przyjmować od poniedziałku 7 września w godzinach pracy kancelarii czyli 15.00 – 18.00.

10. Pielgrzymka Polska – Litwa planowana na przełomie września i października zostaje odwołana z powodów kwarantanny obowiązującej wjeżdżających na Litwę. Odbiór pieniędzy w kancelarii od środy w godzinach jej urzędowania. Jednocześnie informujemy, że organizujemy zastępczą pielgrzymkę w dniach 9 - 11 października po sanktuariach Podkarpacia i Bieszczad. Zapisy od środy w kancelarii – pierwszeństwo w tym tygodniu mają przepisujący się z pielgrzymki na Litwę.

11. Uroczystość odpustu parafialnego przeżywać będziemy w niedzielę 20 września. Od poniedziałku 14.09. przeżywać będziemy duchowe przygotowanie w czasie wieczornych Mszy św.

12. Szkoła Języków Obcych Misjonarzy Werbistów z siedzibą przy ul. Rodziewiczówny 15, przyjmuje zapisy na zajęcia w nowym roku szkolnym. Szczegółowe informacje
    na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie, również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

14. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Teresę Pytlakowską
    z ul. Żeromskiego, Alfredę Błaszczuk z ul. Dygasińskiego i Jerzego Kowalskiego
    z ul. KEN. Wieczny odpoczynek ….