o. Damian Piątkowiak(proboszcz)

Urodziłem się 26 kwietnia 1976 roku w Poznaniu gdzie spędziłem całą moją młodość. Tam zdobywałem moją wiedzę, realizowałem moje życiowe pasje – jedną z nich było harcerstwo. Przez kilka lat byłem drużynowym 11 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej. Jednym z epizodów mojej młodości była także praca w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu jako sanitariusz – ratownik medyczny.

15 września 1997 roku wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego, a 19 maja 2007 roku w Pieniężnie otrzymałem święcenia kapłańskie. Po święceniach zostałem przeznaczony do pracy w duszpasterstwie powołaniowym i młodzieżowym. Jako prowincjalny koordynator duszpasterstwa powołań pracowałem pierwsze 2 lata w Domu Misyjnym w Pieniężnie, a od 1 września 2009 do 30 sierpnia 2012 w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie. Tam odpowiadałem również za powołane wówczas do istnienia Werbistowskie Centrum Młodych TABOR.

Od 30 sierpnia 2012 roku zostałem przeznaczony do Domu Misyjnego św. Krzyża w Nysie do posługi duszpasterskiej w parafii MBB.

o Artur Bodziony(wikary)

Urodziłem się w 1972 roku w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. O misjonarzach werbistach dowiedziałem się poprzez Misyjny Kalendarz. Do Zgromadzenia wstąpiłem 15 września 1995 roku, gdzie odbyłem roczny postulat, następnie nowicjat a później studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjąłem w 2004 roku z rąk bpa Jerzego Mazura werbisty. Po roku pracy duszpasterskiej w Polsce wyjechałem do Afryki Wschodniej w Kenii, którą znamy z pięknej powieści Karen Blixen „Pożegnanie z Afryką”. Po doświadczeniu misyjnym trafiłem na 7 miesięcy do Nysy a później na rok do Kleosina k/ Białegostoku. Ostatnie 5 lat spędziłem koło Warszawy gdzie pełniłem posługę kapelana Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

o. Paweł(wikary)

Urodziłem się w 1977 roku w Gostyniu w Wielkopolsce. Tam skończyłem szkołę średnią. W sierpniu 2006 r. wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego. To właśnie w Nysie odbyłem swój postulat tzn. pierwszy etap formacji zakonnej. W 2013 r. otrzymałem święcenia kapłańskie w Pieniężnie. Zostałem przeznaczony do Chorwacji. Po doświadczeniu pracy w chorwackich parafiach wróciłem w 2016 roku do Polski, właśnie do Nysy, gdzie kilka miesięcy posługiwałem w parafii MB Bolesnej. Następnie przez 2 lata pracowałem w werbistowskiej parafii św. Teresy od Dz. Jezus w Górnej Grupie. Od sierpnia 2018 r. ponownie posługuję w Nysie, w parafii MB Bolesnej.

o. Hubert Łucjanek(wikary)

Pochodzę z podwarszawskiego Raszyna. Tam w rodzinnej parafii pw. św. Szczepana
nawiązywałem pierwszy kontakt z Panem Bogiem. W czasie wolnym lubiłem jeździć na
rowerze w stronę lotniska Okęcie i patrzeć na startujące samoloty, swe muzyczne antytalenty
odkrywałem w Gminnym Ośrodku Kultury, a resztę edukacji zapewniała szkoła podstawowa.
Po jej ukończeniu poszedłem do szkoły średniej w największym mieście w okolicy, czyli w
Warszawie. Kiedy i szkoła średnia się skończyła pojechałem z przyjaciółmi na wycieczkę
rowerową – tym razem to już nie była wyprawa pod lotnisko, lecz na Warmię. Tam
natknąłem się całkiem przypadkowo na Misyjne Seminarium Duchowne w Pieniężnie. Z
werbistami nie bardzo mi było po drodze, ponieważ wybierałem się na studia, lecz po
pewnym czasie Pan Bóg zaczął się o mnie upominać.

I tak się sprawy potoczyły, że 6 maja 2018 roku zostałem kapłanem Zgromadzenia Słowa
Bożego. Tego samego dnia dostałem skierowanie na moją pierwszą placówkę – ku mojej
radości – do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie.

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.