ks. Damian Piątkowiak SVD(proboszcz)

Urodziłem się 26 kwietnia 1976 roku w Poznaniu gdzie spędziłem całą moją młodość. Tam zdobywałem moją wiedzę, realizowałem moje życiowe pasje – jedną z nich było harcerstwo. Przez kilka lat byłem drużynowym 11 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej. Jednym z epizodów mojej młodości była także praca w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu jako sanitariusz – ratownik medyczny.

15 września 1997 roku wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego, a 19 maja 2007 roku w Pieniężnie otrzymałem święcenia kapłańskie. Po święceniach zostałem przeznaczony do pracy w duszpasterstwie powołaniowym i młodzieżowym. Jako prowincjalny koordynator duszpasterstwa powołań pracowałem pierwsze 2 lata w Domu Misyjnym w Pieniężnie, a od 1 września 2009 do 30 sierpnia 2012 w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie. Tam odpowiadałem również za powołane wówczas do istnienia Werbistowskie Centrum Młodych TABOR.

Od 30 sierpnia 2012 roku zostałem przeznaczony do Domu Misyjnego św. Krzyża w Nysie do posługi duszpasterskiej w parafii MBB.

ks. Fransiskus Mayrezky Diaz SVD(wikary)

ks. Paweł Ratajczak SVD(wikary)

Urodziłem się w 1977 roku w Gostyniu w Wielkopolsce. Tam skończyłem szkołę średnią. W sierpniu 2006 r. wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego. To właśnie w Nysie odbyłem swój postulat tzn. pierwszy etap formacji zakonnej. W 2013 r. otrzymałem święcenia kapłańskie w Pieniężnie. Zostałem przeznaczony do Chorwacji. Po doświadczeniu pracy w chorwackich parafiach wróciłem w 2016 roku do Polski, właśnie do Nysy, gdzie kilka miesięcy posługiwałem w parafii MB Bolesnej. Następnie przez 2 lata pracowałem w werbistowskiej parafii św. Teresy od Dz. Jezus w Górnej Grupie. Od sierpnia 2018 r. ponownie posługuję w Nysie, w parafii MB Bolesnej.

ks. George Joseph SVD(wikary)