Duszpasterze

 

o. Damian Piątkowiak(proboszcz)

Urodziłem się 26 kwietnia 1976 roku w Poznaniu gdzie spędziłem całą moją młodość. Tam zdobywałem moją wiedzę, realizowałem moje życiowe pasje – jedną z nich było harcerstwo. Przez kilka lat byłem drużynowym 11 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej. Jednym z epizodów mojej młodości była także praca w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu jako sanitariusz – ratownik medyczny.

15 września 1997 roku wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego, a 19 maja 2007 roku w Pieniężnie otrzymałem święcenia kapłańskie. Po święceniach zostałem przeznaczony do pracy w duszpasterstwie powołaniowym i młodzieżowym. Jako prowincjalny koordynator duszpasterstwa powołań pracowałem pierwsze 2 lata w Domu Misyjnym w Pieniężnie, a od 1 września 2009 do 30 sierpnia 2012 w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie. Tam odpowiadałem również za powołane wówczas do istnienia Werbistowskie Centrum Młodych TABOR.

Od 30 sierpnia 2012 roku zostałem przeznaczony do Domu Misyjnego św. Krzyża w Nysie do posługi duszpasterskiej w parafii MBB.


o Tomasz Marciszkiewicz(wikary)

Urodziłem się w 1985 r. w Braniewie a wychowałem się w Ornecie, niewielkiej miejscowości na Warmii. Tam chodziłem do szkoły podstawowej i liceum. Mam młodszego brata i młodszą siostrę. Bardzo blisko miałem do Pieniężna gdzie mieści się Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów. W szkole, na katechezie poznałem werbistów i wielkie wrażenie zrobiła na mnie ich otwartość, misyjny zapał i radość która biła z ich twarzy. Wtedy zaczęła kiełkować myśl by być jednym z nich, by głosić Dobrą Nowinę jako misjonarz. Gdy uczyłem się w liceum, kilka razy byłem u werbistów na rekolekcjach, na nocnych czuwaniach młodzieży a także na organizowanych przez nich Wakacjach z Misjami. Do Zgromadzenia Słowa Bożego wstąpiłem w 2004 r. a święcenia kapłańskie z rąk bp. Andrzeja Czai otrzymałem w 2012 r. Po święceniach przez siedem lat mogłem pracować na Węgrzech a od 1 grudnia 2019 r. posługuję w Nysie w Parafii MBB. W wolnych chwilach bardzo lubię czytać, interesuję się sportem i historią.

 

 


o. Paweł Ratajczak(wikary)

Urodziłem się w 1977 roku w Gostyniu w Wielkopolsce. Tam skończyłem szkołę średnią. W sierpniu 2006 r. wstąpiłem do Zgromadzenia Słowa Bożego. To właśnie w Nysie odbyłem swój postulat tzn. pierwszy etap formacji zakonnej. W 2013 r. otrzymałem święcenia kapłańskie w Pieniężnie. Zostałem przeznaczony do Chorwacji. Po doświadczeniu pracy w chorwackich parafiach wróciłem w 2016 roku do Polski, właśnie do Nysy, gdzie kilka miesięcy posługiwałem w parafii MB Bolesnej. Następnie przez 2 lata pracowałem w werbistowskiej parafii św. Teresy od Dz. Jezus w Górnej Grupie. Od sierpnia 2018 r. ponownie posługuję w Nysie, w parafii MB Bolesnej.    

 


o. Hubert Łucjanek(wikary)

Pochodzę z podwarszawskiego Raszyna. Tam w rodzinnej parafii pw. św. Szczepana
nawiązywałem pierwszy kontakt z Panem Bogiem. W czasie wolnym lubiłem jeździć na
rowerze w stronę lotniska Okęcie i patrzeć na startujące samoloty, swe muzyczne antytalenty
odkrywałem w Gminnym Ośrodku Kultury, a resztę edukacji zapewniała szkoła podstawowa.
Po jej ukończeniu poszedłem do szkoły średniej w największym mieście w okolicy, czyli w
Warszawie. Kiedy i szkoła średnia się skończyła pojechałem z przyjaciółmi na wycieczkę
rowerową – tym razem to już nie była wyprawa pod lotnisko, lecz na Warmię. Tam
natknąłem się całkiem przypadkowo na Misyjne Seminarium Duchowne w Pieniężnie. Z
werbistami nie bardzo mi było po drodze, ponieważ wybierałem się na studia, lecz po
pewnym czasie Pan Bóg zaczął się o mnie upominać.


I tak się sprawy potoczyły, że 6 maja 2018 roku zostałem kapłanem Zgromadzenia Słowa
Bożego. Tego samego dnia dostałem skierowanie na moją pierwszą placówkę – ku mojej
radości – do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie.


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.