Ogłoszenia Duszpasterskie 22-01-2023

1. Dzisiaj w niedzielę:

• obchodzimy niedzielę SŁOWA BOŻEGO

• nas godz. 16.00 zapraszamy na koncert laureatów Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz chóru GAUDEAMUS; organizatorem wydarzenia jest Nyski Dom Kultury

1. Jako parafie Nysy chcemy włączyć się w Jubileusz 800-lecia naszego miasta przez modlitewne spotkania, ale także proponując naszym mieszkańcom Oratorium, które będzie opowieścią o dziejach naszej „małej ojczyzny”. Aby zdobyć środki na ten cel wystartowaliśmy z tym projektem w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Dlatego serdecznie prosimy Was, naszych parafian i wszystkich mieszkańców gminy Nysa o wsparcie naszego wniosku. Także dzisiaj wychodząc z kościoła można oddać głos na ten konkretny projekt.

1. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów. W tym tygodniu odwiedzamy parafian z rejonu E, czyli z osiedla Komisji Edukacji Narodowej i z następujących ulic: Dygasińskiego, Falskiego, Grzegorza z Sanoka, Grunwaldzkiej, Karpińskiego, Kochanowskiego, Kwiatowej, 11 Listopada, Lelewela, Modrzewskiego, Nałkowskiej, 17 września, Obrońców Westerolatte, Reja, Tadka Jasińskiego i Wańkowicza.

1. W środę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klasy 3D SP 10. Spotkanie o godz. 19.00 w kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

• Stowarzyszenie Cudownego Medalika w piątek po wieczornej Mszy św.

1. W sobotę 28.01. zapraszamy na pierwszy w tym roku Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego oddania Bogu chwały!

1. W przyszłą niedzielę 29.01.

• na Msze św. o godz. 15.00 zapraszamy I i II rok przygotowania do bierzmowania czyli klasy 6 i 7 SP.

1. W tym roku planujemy dwie pielgrzymko-wycieczki parafialne:

• w dniach 15-18 czerwca pielgrzymka trasą: Pelplin, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Malbork – koszt ok. 1200 zł, zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł

• w dniach 25-27 września pielgrzymka trasą: Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Rabka Zdrój, Ludźmierz, Dębno, Nidzica, Zakopane. Koszt ok. 690 zł; zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł.

1. Parafialne kolonie dla dzieci i młodzieży planujemy w terminie 8-17 sierpnia br. w ośrodku Przystań Wenecka w miejscowości Wenecja, w powiecie żnińskim, na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej szczegółów dotyczących kosztów i zapisów podamy w przyszła niedzielę.

1. Kawiarnia Parafialna KAWAŁEK NIEBA zaprasza dzisiaj od 9.30 – 21.30, a w tygodniu od 10.00 do 20.00.

1. W dniach 13-19 lutego odbędą się w Nysie warsztaty ikonopisarskie dla początkujących
    i zaawansowanych. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

1. Szkoły Diecezjalne zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła 31.01. o godz. 18.00.

1. Kancelaria parafialna czynna będzie wg stałego porządku od poniedziałku do piątku 15.00 – 18.00
    i w sobotę od 9.00 – 11.00.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Andrzeja Swatowskiego z ul. Baczyńskiego. Wieczny odpoczynek …