Ogłoszenia Duszpasterskie 26-12-2021

Prosimy o zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w kościele.

Od 15.12. limit 30% miejsc (370 os) nie wliczając w ten limit osób zaszczepionych.

1. Naszym Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech Nowonarodzony Chrystus obdarza Was wszystkim swoim pokojem i miłością. Błogosławionych, pełnych nadziei rodzinnych świat!

2. Dziękujemy wszystkim

• którzy pomogli w przygotowaniu i rozprowadzeniu paczek dla potrzebujących

• którzy pomogli nam w przystrojeniu kościoła i placu kościelnego w dekoracje świąteczne

• służbie liturgicznej, szafarzom, chórowi i zespołom za oprawę liturgiczną i muzyczną świąt

• za złożone „różnymi drogami” świąteczne życzenia i podarunki

1. Zapraszamy na wspólne kolędowanie na godz. 18.00.

2. W poniedziałek 27.12. Święto św. Jana Apostoła. Podczas Mszy porannej i wieczornej tradycyjne poświęcenie wina.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

4. We wtorek 28.12. wspomnienie Świętych Młodzianków. Zapraszamy na Mszę św. za nasze dzieci, którą odprawimy o godz. 10.30.

5. W piątek 31.12. ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za kończący się rok.

• o godz. 16.00 Msza św. za wszystkich zmarłych w minionym roku parafian

• o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne za dar kończącego się roku

• o godz. 18.oo Uroczysta Msza św. dziękczynna z dorocznym sprawozdaniem z życia parafii

• Biskup Opolski udzielił na ten dzień dyspensy od postu

1. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna do 02.01. W nagłych sprawach prosimy o kontakt
    z proboszczem Tel. 603-813-300.

2. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – obowiązuje nas udział
    w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 (ślub), 17.00 i 20.00.

3. W niedzielę 2 stycznia

• o godz. 15.00 Msza św. szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
    i ich rodziców

• o godz. 16.00 Jasełka przygotowane przez Marianki

•

1. Informujemy, że decyzją Biskupa Opolskiego, podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach parafian. Zaprosimy Parafian z poszczególnych ulic do wspólnego spotkania w kościele na Mszy św. za Wasze rodziny a potem do kolędowego spotkania z duszpasterzami. Rozpoczniemy je od poniedziałku 3 stycznia 2022 roku, a harmonogram umieszczamy w biuletynie i na stronie internetowej parafii.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Kazimierza Górę
    z ul. Karpińskiego, Elżbietę Białkiewicz z ul. Chabrów, Jana Palacza z ul. Grunwaldzkiej, Janusza Broniszewskiego z ul. Wasylewskiego, Mariusza Mądrego z ul. Korfantego i Józefa Cyrysa
    z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek