Ogłoszenia Duszpasterskie 19-09-2021

 1. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za naszą wspólnotę parafialną, za wszystkich, którzy przez minione 80 lat ją budowali i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej wspólnoty na kolejne lata.

 2. Ojcu Janowi Pilkowi SVD dziękujemy za przygotowanie nas przez rekolekcje do dzisiejszego święta i za wygłoszone dzisiaj do nas Boże Słowo. Niech Pan Bóg darzy Ojca zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

 3. W ramach świętowania dzisiaj przed kościołem i na placu kościelnym rozprowadzamy cegiełki – magnezy na rzecz remontów w parafii. Zapraszamy do świętowania przy cieście
  w Ogródku, przy pierogach i piernikach pań z Kół Gospodyń wiejskich.

Chętnych do spotkania z historią kościoła i parafii zapraszamy na oprowadzenie po kościele z nutką historii o godz. 14.30, 15.15 i 16.00.
 

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00 do wieczornej Mszy św.

 2. Młodzież zapraszamy na spotkanie jak co wtorek o godz. 19.00 do sali „na górze

 3. W środę 22 września dzieci SP 10 będą przeżywać dzień rekolekcyjny według podanego w szkole planu.

 4. Serdecznie zapraszamy na wpisujący się w nasze świętowanie Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce w naszym kościele w sobotę 25.09. o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy chwały!

 5. Marianki mają swoje spotkania: starsze w piątki o 19.00, a młodsze w soboty o godz. 9.00.

 6. Rodziców dzieci 3 klas SP, którzy chcą zgłosić dzieci do I Komunii św. prosimy
  o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną i o umówienie się na indywidualne spotkanie
  z Proboszczem. Wspólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św. odbędzie się w środę 29 września o godz. 19.00 w kościele.

 7. Po niedzieli 26.09. rozpoczniemy formację młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Przypominamy, że obowiązuje 3 letni program przygotowań. I tak: 1 rok – klasy 6 SP, 2 rok – klasy 7 SP, 3 rok – klasy 8 SP i 1 ponadpodstawowe.

 8. Wszystkich , którzy chcą odświeżyć lub umocnić relacje w swoim małżeństwie zapraszamy na Warsztaty Małżeńskie, które odbędą się w dniach 1-3 października w Domu Dobrego Pasterza w Nysie. Szczegóły nt warsztatów i zapisy u o. Damiana lub pod numerem telefonu 608-834-251. Ilość miejsc jest ograniczona.

 9. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w parafialnym Ogródku Kawowym
  „KAWAłek nieba” w niedziele od godz. 9.00 do 21.00 w pozostałe dni tygodnia od 14.00 do 20.00.

 10. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy, a także mamy jeszcze trochę wolnych intencji na rok bieżący.

 11. Na stolikach z prasy wyłożone zostały kalendarze naszej werbistowskiej nyskiej wspólnoty na 2022 rok. Zapraszamy by nabywać je dla swoich rodzin.

 12. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii.

 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Halinę Sis z ul. Bończyka, Mariannę Ozga z ul. Osmańczyka, Danutę Góral z ul. KEN i Władysława Biel z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …

 


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.