Ogłoszenia Duszpasterskie 12-09-2021

 1. Dzisiaj w niedzielę 12.09.

 • Poświęcenie tornistrów dzieciom na Mszy św. o godz. 10.30

 • Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 15.00

 1. Rodziców dzieci 3 klas SP, którzy chcą zgłosić dzieci do I Komunii św. prosimy
  o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną i o umówienie się na indywidualne spotkanie
  z Proboszczem. Wspólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św. odbędzie się w środę 29 września o godz. 19.00 w kościele.

 2. Jutro w poniedziałek 13.09. przypada kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo na godz. 19.00 (jeśli pogoda pozwoli do parku), a po nim na Msze św. około godziny 20.00.

 3. We wtorek 14.09. przypada dzień dorocznej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu., która rozpocznie się po Mszy św. porannej i potrwa aż do wieczornej Eucharystii. Zapraszamy parafian do wykorzystania tego dnia do modlitwy w intencjach parafii. Przez cały dzień będzie też obecny ksiądz w konfesjonale.

 4. Wtorek to jednocześnie Święto Podwyższenia Krzyża. W czasie Mszy św. oddamy cześć Krzyżowi św. Zachęcamy by ucałować krzyze w naszych domach.

 5. W środę 15.09. przypada dzień wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Bolesnej. Msze św.
  w tym dniu o godz. 7.00, 18.00 (recytowana) i o 19.00.Wszystkich zaangażowanych w życie parafii, należących do ruchów i wspólnot zapraszamy serdecznie na Mszę św. odpustową tego dnia na godz. 19.00. Mszy św. przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Cieśla, nowy proboszcz nyskiej Bazyliki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. Od czwartku 16 września rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do dziękczynienia za 80 lat duszpasterstwa w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi dla nas
  o. Jan Pilek SVD, proboszcz naszej wspólnoty w latach 1996 – 2008.

Msze św. z naukami: czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 18.00.

W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie starszych i chorych parafian. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 

 1. W piątek 17.09. bezpośrednio po Mszy wieczornej w kościele będziemy uczestnikami modlitewnego spektaklu AKATYST w wykonaniu artystów teatru Franciszka z Katowic. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe duchowe i artystyczne wydarzenie.

 2. W weekend 17-19 września odbędą się warsztaty muzyczne pod przewodnictwem wybitnego polskiego muzyka p. Huberta Kowalskiego, który z uczestników warsztatów przygotuje zespół
  na sumę jubileuszową. Więcej informacji i zgłoszenia u o. Damiana.

 3. W sobotę odwiedziny chorych dla mieszkańców oś. KEN.

 4. W niedzielę 19 września będziemy świętować odpust – jubileusz. Na każdej Mszy św. okolicznościowa homilię wygłosi o. Jan Pilek SVD, a oprawę muzyczną sumy o godz. 12.00 poprowadzi chór i zespół muzycznych warsztatów. Bezpośrednio po sumie odbędzie się krótki koncert uwielbienia.

 5. Nie będzie typowego festynu w parku. Przed kościołem i na placu kościelnym rozprowadzać będzie cegiełki – magnezy na rzecz remontów w parafii. Zapraszamy do świętowania przy cieście
  w Ogródku, przy pierogach i piernikach pań z Kół Gospodyń wiejskich.

 

Chętnych do spotkania z historią kościoła i parafii zapraszamy na oprowadzenie po kościele z nutką historii o godz. 14.30, 15.15 i 16.00.

 1. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w parafialnym Ogródku Kawowym
  „KAWAłek nieba” w niedziele od godz. 9.00 do 21.00 w pozostałe dni tygodnia od 10.00 do 21.00.

 2. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii.

 

 

 

_________________________________________________________________________


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.