Ogłoszenia Duszpasterskie 29-08-2021

1. Dobiega końca czas wakacji i wracamy powoli do normalnego rytmu życia duszpasterskiego. Zapraszam już do normalnego funkcjonowania grupy duszpasterskie.

2. W środę 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy na Msze św. w int. Bożego błogosławieństwa w roku nauki:

• dla społeczności SP 10 o godz. 8.15

• dla społeczności ZSiPO o godz. 10.00

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do Mszy św. W tym czasie służymy też w sakramencie pokuty.

2. Od środy 1 września przyjmować będziemy już wszystkie intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w czwartek – adoracja od 17.00 i Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• w piątek

• po Mszy porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• o 17.30 nabożeństwo do NSPJ

• w sobotę – po Mszy porannej nabożeństwo do Serca Maryi

1. Chorych, którzy chcą odwiedzin kapłana z sakramentalną posługę prosimy zgłaszać
    w kancelarii.

2. Rodziców dzieci 3 klas SP, którzy chcą zgłosić dzieci do I Komunii św. prosimy
    o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną i o umówienie się na indywidualne spotkanie
    z Proboszczem.

3. Msza św. w rocznicę I Komunii św. dla dzieci 5 klas, będzie odprawiona w niedzielę 12 września o godz. 15.00.

4. Trwają zapisy na pielgrzymkę 26 – 28 października trasą: Zabawa, Łańcut, Kalwaria Pacławska, Jezioro Solińskie, Komańcza, Sanok, Dukla, Miejsce Piastowe.

5. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w parafialnym Ogródku Kawowym
    „KAWAłek nieba” w niedziele od godz. 9.00 do 21.00 od środy w pozostałe dni tygodnia od 10.00 do 21.00.

Poszukujemy sponsorów remontu docelowych pomieszczeń kawiarni i jej wyposażenia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.

1. Wychodząc na prośbę parafian i prowadzących spis powszechny w Nysie, w przyszłą niedzielę 5 września, raz jeszcze stanowisku spisu powszechnego będzie czynne na placu przy kościele.

2. Zachęcamy do nabycia książeczek „Dwie beatyfikacje”, które są duchową pomocą
    w przygotowaniu do beatyfikacji Sług Bożych: Matki Elżbiety Róży Czackiej
    i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cena: 2 zł.

3. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych parafian: Zdzisława Grzegorowskiego
    z ul. Gałczyńskiego i Janusza Wydrę z ul. Fredry. Wieczny odpoczynek …

______________________________________________________________________________________________