Ogłoszenia Duszpasterskie 11-04-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele i na korytarzu klasztornym (75 os.)

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej:

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

• dla osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem

• oraz dla wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii

1. Dzisiaj w niedzielę:

• Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję na prośbę;

• Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15.

1. Adoracja od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do Mszy św. o 17.00 (na tą Mszę św. mamy jeszcze wolne intencje)

2. Na niedzielne Msze św. prosimy o zapisywanie się przez formularz na stronie parafii.

3. Praktykę duszpasterską w parafii kończy dk Isaac. Bardzo dziękujemy Isaakowi za czas spędzony pośród nas, a wszelką pomoc w życiu parafialnym. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na czas przygotowań do święceń kapłańskich i misyjnej posługi.

4. Trwa kurs przygotowujący dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

5. Ogłoszenia dla rodziców dzieci komunijnych:

• Spotkania rodziców w środę 14.04. nie będzie

• Msza św. z poświęceniem szat dzieci komunijnych najbliższą sobotę 17.04.:

• Godz. 10.00 – klasa 3 B

• Godz. 11.30 – klasa 3 D

• Godz. 13.00 – klasa 3 S

• Godz. 15.00 – klasa 3 C

• Godz. 16.30 – klasa 3 A

1. Informujemy, że od czwartku 22 kwietnia rozpoczniemy Seminarium Odnowy Wiary – czyli cykl katechez, które mają na celu pogłębienie relacji z Bogiem. Więcej szczegółów w ogłoszeniach za tydzień.

2. Dziękujemy także za ofiary złożone w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Kazimierę Tofil
    z ul. Sudeckiej, Stanisława Mazurka z ul. Osmańczyka i o. Sławomir Rzepka SVD posługujący obecnie w Brazylii. Wieczny odpoczynek …