Ogłoszenia Duszpasterskie 07-03-2021

1. Dzisiaj w niedzielę

• Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję na wyraźne życzenie po każdej Mszy św.

• Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00

1. Trwa sztafeta modlitewna i postna w intencji odnowienia duchowego naszej parafii. Kartki z możliwością deklaracji na wybrany dzień w danym tygodniu zostały wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy parafianom, którzy
    w minionym tygodniu włączyli się do postu i modlitwę.

2. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00.

3. Od środy 10.03. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które tym razem przeżywamy jako odnowienie naszych misji duszpasterskich. Przez czas rekolekcji poprowadzą nas kapłani i świeccy ze Wspólnoty św. Tymoteusza, którzy przewodzili naszym misjom. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w kościele jak i przez transmisje internetową.

4. Szczegółowy program rekolekcji – można znaleźć w biuletynie, na stronie internetowej
    i w aplikacji parafialnej. Zwracamy uwagę na to, że w czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. porannych

5. W czwartek 11.03. rozpoczynamy nowennę mszalną intencjach podanych na Msze przez wstawiennictwo św. Józefa. Intencje można jeszcze składać w biurze Mszy św.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.20 dla dorosłych.

7. Już po raz kolejny z piątku na sobotę przed IV Niedzielą WP 12/13 marca przeżywać będziemy inicjatywę papieską 24 Godziny dla Pana. Tym razem wpisuje się ona w nasze rekolekcje. Zachęcamy w ciągu tego czasu do skorzystania z sakramentu pokuty, który będzie sprawowany w piątek od 20.00 – 24.00 i w sobotę od 7.00 – 19.00.

8. Młodzież 8 klas SP przygotowującą się do bierzmowania, która dotąd tego nie zrobiła prosimy o wysłanie swoich danych: imię nazwisko, klasa i szkoła na adres mailowy: bierzmowaniewerbisci2021@gmail.com

9. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. przypominamy:

• w tym tygodniu katechezy dla klas: 3a, 3b i 3s wg planu

• w sobotę 13.03. Msze św. dla dzieci i rodziców o 15.00 (klasy b i c) i 16.30 (klasy a, d i s) z wręczeniem modlitewników i poświęceniem świec

• z racji rekolekcji nie będzie spotkania środowego – zapraszamy rodziców
    do udziału w rekolekcjach parafialnych

1. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich panów do udziału w V Męskiej Drodze Krzyżowej. Wydarzenie odbędzie się nocą z 19/20 marca na trasie wokół Nysy liczącej ok. 25 km. A rozpocznie się 19.03 Msza św. w naszym kościele o godz. 21.00. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach w gablotach kościelnych.

2. Dziękujemy za ofiary składane na Parafię do skarbon i na konto bankowe parafii
    (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).