Ogłoszenia duszpasterskie 24-01-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (80).

1. Dzisiaj niedziela Słowa Bożego. Dziękujemy Parafianom, którzy odpowiadając na zaproszenie przygotowali swoje ulubione fragmenty Biblijne. Dzisiaj również, duchowo
    i materialnie, wspieramy mieszkańców Chorwacji, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi.

2. Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie
    dzisiaj o godz. 11.30, 13.00 i o 16.00.

3. Kontynuujemy i finalizujemy naszą rewizytę kolędową. W ogłoszone dni zapraszamy parafian z wyznaczonych ulic – przedstawicieli rodzin – do wspólnej modlitwy. Każdego z kolędowych dni o 9.00 Msza św. dla starszych, niepracujących parafian, o 19.00 Msza św. dedykowana pracującym i młodzieży. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

• 25.01. ulic: Wasylewskiego i Korfantego

• 26.01. ulic: Rodziewiczówny, Janssena, Werbistów, Zygmuntowskiej i Przemyskiej

• 29.01. ulic: Sudeckiej, Wańkowicza, Lelewela, Reja, Kochanowskiego, Falskiego, Dygasińskiego, Nałkowskiej

• 30.01. ulic: Baczyńskiego, Miłosza, Broniewskiego, Konopnickiej i wszystkich parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie

1. Wielu parafian prosiło o odprawienie Mszy św. za zmarłego w minionym tygodniu śp. ks. Artura Godnarskiego. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawione we wtorek 26.01.,
    we wspomnienie św. Tymoteusza o godz. 20.00. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. z klasy 3”s” mają swoją katechezę w piątek 29.01. o godz. 15.30 w salce.

3. W piątek 29.01. przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Freinademetza pierwszego misjonarza Werbisty. Zapraszamy do modlitwy za nasze zgromadzenie.

4. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy uprzątnięciu dekoracji świątecznej z kościoła; każda para rąk będzie mile widziana.

5. W sobotę 30.01. o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny kurs przygotowujący
    do bierzmowania dla dorosłych. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenie w kancelarii
    w godzinach jej urzędowania.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562). W przyszłą niedzielę taca kolędowa na wsparcie remontu naszych organów.