Ogłoszenia Duszpasterskie 23-02-2020

1. We wtorek 25.02. po Mszy św. młodzieżowej czyli ok. 19.40 spotkanie rodziców młodzieży 3 roku przygotowania do bierzmowania. Z uwagi na ważną tematykę prosimy rodziców o obecność.

1. W najbliższą środę 26.02. rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 20.00.
    W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły:
    tzn. jakościowy (bez mięsa) i ilościowy: 1 posiłek do syta i 2 lekkie.

1. W środę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marek Chmielniak SAC, dyrektor domu rekolekcyjnego w Ząbkowicach Śląskich. Program rekolekcji jest następujący:

• Środa Popielcowa

• nauka na każdej Mszy św.

• Czwartek, Piątek i Sobota

• 09.00 – 10.00 adoracja Naśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

• 10.00 Msza św. z nauką

• 17.00 – 18.00 adoracja Naśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi

• 18.00 Msza św. z nauką

• 20.15 – Medytacja Biblijna i Apel Jasnogórski

• Dodatkowo w sobotę

• w czasie Mszy św. o 10.00 nauka dla chorych i starszych parafian – po Mszy św. kawa z rekolekcjonistą

• w czasie Mszy św. o 18.00 nauka dla małżonków, rodziców – po Mszy św. kawa
    z rekolekcjonistą

• Niedziela

• Nauka kończąca na każdej Mszy św.

• Taca będzie wyrazem wdzięczności dla rekolekcjonisty

Rekolekcjonista będzie spowiadał w konfesjonale – rozmównicy pod chórem.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych

• Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 16.30 dla dzieci o godz. 17.30 dla dorosłych

• Gorzkie żale – w niedziele o godz. 16.15

1. Rozprowadzamy książeczkę „40 dni z Bogiem – pomocnik wielkopostny”. Jest to pomoc
    do dobrego przeżycia Wielkiego Postu w oparciu o Słowo Boże i myśli papieża Franciszka
    z encykliki „Laudato Si”. Cena 3,5 zł do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach

• dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.15

• we wtorek do św. Józefa o godz. 17.30

1. Zachęcamy parafian do udziału w organizowanych przez parafię wyjazdach:

• Kolonia dla dzieci 4 – 13 sierpnia 2020 w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim

• 17/18 kwietnia – Czuwanie Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze

• 29 – 31 maja 2020 pielgrzymka po sanktuariach Słowacji

• 7 czerwca – beatyfikacja Sł. B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Nie ma już miejsc na wrześniową pielgrzymkę po sanktuariach północnej Polski i do Wilna.

Zapisy w kancelarii parafialnej.

1. W przyszłą niedzielę 1 marca Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących
    się do I Komunii Św. i ich rodzin z poświęceniem i wręczeniem dzieciom książeczek do nabożeństwa.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Danielę Wójcik
    z ul. Żeromskiego, Różę Fetela z ul. Zygmuntowskiej i Radosława Daniel z ul. Stokrotek. Wieczny odpoczynek …