Ogłoszenia Duszpasterskie 28-07-2019

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• MAMITA dla młodych we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.15

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia

• w czwartek o godz. 17.00 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie
    w intencji nowych powołań

• w piątek

• po Mszy porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja Jezusa
    w Najświętszym Sakramencie
    ; chętnych – osoby indywidualne
    czy wspólnoty prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

• w sobotę po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Z końcem lipca kończy posługę pośród nas o. Mariusz Mielczarek SVD, który przez minione miesiące wspierał nas duszpastersko. Dziękujemy za jego obecność, świadectwo wiary i życzymy Bożego prowadzenia na dalsze lata misyjnej posługi.

2. Tradycyjnie w sierpniu odbędzie się piesza pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku w terminie 11- 17 sierpnia. Zachęcamy parafian, zwłaszcza młodzież do udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze.

• zapisy zainteresowanych w kancelarii parafialnej

• spotkanie organizacyjne dzisiaj 28.07. o godz. 16.00 w sali Świętego Krzyża

1. Rozpoczynamy przygotowania do loterii fantowej, która od lat towarzyszy naszemu odpustowi. Zachęcamy parafian do organizowania i przynoszenia fantów
    do koszy, które będą ustawione przy zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy by fanty były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Nie zbieramy odzieży, ani obuwia.

2. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne za żyjących na rok 2020. Do końca sierpnia intencje te mają pierwszeństwo zapisu, od września rozpoczniemy przyjmowanie także intencji za zmarłych.

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jadwigę Górnicką z ul. Ken, Henryka Orłowskiego z ul. Gałczyńskiego, Bogumiła Strzelczyk z ul. 11 listopada i Stefanię Obuch z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek …