Ogłoszenia Duszpasterskie 06-12-2020

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (80).

• Prosimy o zapisy na Msze św. niedzielne przez formularz na stronie internetowej

• Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie w godz. 16.00 – 16.30 i 18.00 – 18.30.

1. Dzisiaj dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrach i braciach w wierze, którzy potrzebują naszego wsparcia. Część dzisiejszej tacy przelejemy na wsparcie dzieła pomocy.

1. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku

• o godz. 06.00 dla ogółu parafian; po Mszy św. wystawienie NS i adoracja do 7.15

• o godz. 16.30 dla dzieci; jak zawsze zachęcamy dzieci do przynoszenia serduszek
    z postanowieniami, a dzieci uczestniczące w roratach przez transmisje zachęcamy do udziału w konkursie dla nich

• wieczorem po roratach adoracja NS i Msza św. o godz. 18.00

• w soboty roraty o godz. 7.00 dla ogółu parafian

1. Spowiadamy w tygodniu: od 5.45 – 6.15 i po Mszy roratniej do błogosławieństwa;
    po południu od 16.00 – 16.45 i od 17.15 – 18.00.

1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

• Msze św. o godz. 6.00, 10.00, i 18.00

• o 12.00 Godzina łaski

• o 16.30 Msza św. dla Dzieci Maryi z poświęceniem szat dla naszych Marianek

1. Jak co roku chcemy przygotować na święta paczki dla potrzebujących pomocy parafian. Od jutra do niedzieli 13.12. można przynosić do koszy przy zakrystii i przy kancelarii produkty żywnościowe (trwałe), z których przygotujemy świąteczne paczki.

1. Z racji ograniczeń ilościowych osób w kościele chcemy w święta dodać jeszcze Msze św. do zaplanowanego wcześniej grafiku. Dlatego Parafian, którzy mają zamówione intencje w dniach 25, 26 i 27 grudnia prosimy w tym tygodniu o kontakt z kancelarią parafialną.

1. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia czyli 18 i 19 grudnia.

1. Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• Poświęcenie medalików dzieci odbędzie się w późniejszym terminie

• W tym tygodniu katechezy parafialne dla dzieci (online)

1. Już tradycyjnie od piątku 11 grudnia obok placu kościelnego sprzedawane będą choinki cięte i w donicach. Zapraszamy

1. W zakrystii i w kancelarii można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Mieczysława Godlewskiego z ul. Korczaka i Andrzeja Pędziwiatra z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek …