NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA

ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2012

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu Nabożeństwa Czerwcowe: dziś (w niedzielę) – o 16.30, a w tygodniu o 17.30.
  2.  Dziś, po każdej Mszy św., panie z naszego Caritasu będą kwestować na rzecz pomocy dla dzieci z ubogich rodzin wyjeżdżających na kolonie.
  3.  W czwartek 28.06., o godz. 19.00, w Domu Dobrego Pasterza, odbędzie się ostatnia katecheza biblijna przed wakacjami. o. Jan Stefanów podsumuje rozważanie nad księgą Mądrości Syracha.
  4.  Biuro Radia Maryja organizuje 8 lipca br. pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 40 zł. Zapisy są przyjmowane do 29.06, w sklepiku Św. Andrzeja.
  5. Ponawiamy zaproszenia na Ogólnopolskie Misyjne Święto Młodzieży, które odbędzie się w dniach 4-8 lipca, w Chludowie koło Poznania. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela – o. Antoni.
  6. Na rozpoczęcie sezonu urlopowego i wakacyjnego, w dniu 30.06 od godz. 16.00, zorganizowany jest w naszym parku parafialnym piknik dla wszystkich parafian. Na pikniku będzie możliwość upieczenia smakołyków, kiełbasek, które państwo przyniesiecie ze sobą.
  7.  W piątek 29.06. przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8.  W tym tygodniu, oprócz uroczystości w piątek, obchodzimy:
    • w czwartek, 28.06 – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
    • W tym dniu przypada 40. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
  9. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, w Gościu Niedzielnym dziś m.in.: na jakim etapie są kościelno-rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym? Poza tym, dołączono płytę CD z nowymi piosenkami Deus Meus. Do nabycia jest też wakacyjny numer „Stabat Mater”, a w nim wywiad z o. Marcinem oraz historia i współczesność chóru „Hosanna”.
  10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na kwiaty, remont i sprzątanie kościoła.
  11.  Prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii osoby, która zamówiła Mszę św. w dniu 29.06 o godz. 20.00, za ++ Annę i Antoniego Sapka oraz ++ z rodziny.