Ogłoszenia Duszpasterskie 08-11-2020

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa

 

 1. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać na raz 80 osób. Dlatego Biskup Opolski rozszerzył dyspensę od obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej na wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału we Mszy św. z racji wspomnianych obostrzeń. Prosimy o dostosowanie się do następujących zasad:

 • Prosimy o zapisy na Msze św. niedzielne przez formularz na stronie internetowej

 • Osoby biorące udział we mszy św. przed kościołem prosimy o pozostanie na zewnątrz – ksiądz z komunią św. wyjdzie do wiernych

 • Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie w godz. 16.00 – 16.30 i 18.00 – 18.30.

 • W tygodniu pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby zamawiające intencje

 1. Trwamy w modlitwie za naszych zmarłych. W dni powszednie o 17.20 odprawiamy nabożeństwa za zmarłych, w czasie których odczytujemy nazwiska zmarłych poleconych nam w wypominkach modlitewnych. O 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 2. W środę 11.11. przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy do modlitwy za Polskę. Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

 3. Przypominamy, że decyzją Penitencjarii Apostolskiej tradycyjny odpust za zmarłych możemy w tym roku uzyskać przez cały miesiąc listopad pod zwykłymi warunkami czyli: stan łaski uświęcającej (spowiedź św.), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św. Odwiedziny cmentarza może zastąpić modlitwa za zmarłych odmówiona poza cmentarzem. Nie mogący przyjąć komunii św. fizycznie mogą to uczynić na sposób duchowy.

 4. Wszystkie spotkania grup parafialnych w salkach są zawieszone.

 5. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku
  w godzinach: 15.00 – 17.00; z wyjątkiem środy. Jednocześnie zachęcamy by sprawy kancelaryjne, które nie potrzebują osobistej wizyty w kancelarii załatwiać telefonicznie.

 6. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach parafianina Stanisława Woźnego z ul. Stokrotek. Wieczny odpoczynek


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.