Ogłoszenia Duszpasterskie 31-03-2019

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15

• Droga Krzyżowa w piątki

• dla dzieci o godz. 16.30

• dla dorosłych o godz. 17.30

• Jutrznie dla młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00 w Mamicie

1. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom męskiej DK i nocnej adoracji z piątku na sobotę.

2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, piątek i sobota

• w czwartek adoracja NS w intencji powołań od godz. 17.00 do Mszy św.

• w piątek

• po Mszy porannej Koronka do Bożego Miłosierdzia

• o godz. 15.00 Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Chorych kapłani odwiedzą bezpośrednio przed Świętami Zmartwychwstania tj. 15 i 16 kwietnia.

1. Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• w sobotę 06.04. dzień I spowiedzi św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy
    na nabożeństwo na godz. 10.00 po nim odbędzie się spowiedź dzieci.

• w niedzielę 07.04. Msza św. o godz. 15.00 z poświęceniem szat komunijnych

1. W tym tygodniu swoje spotkania ma młodzież II roku przygotowania do Bierzmowania.

1. Ogłoszenia dotyczące Misji Ewangelizacyjnych:

• Chętnych do pomocy przy opiece nad gośćmi i przy posłudze technicznej (tu szczególnie panów) zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 na spotkanie do sali Krzyża Świętego

• Parafian, którzy są gotowi ugościć w swoich domach członków grupy ewangelizacyjnej w dniach 8-16 czerwca br. prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

• Grupa opieki nad dziećmi ma swoje spotkanie środę o godz. 19.00

1. Zatroskanych o park parafialny zapraszamy na wiosenne sprzątanie parku w sobotę 06.04.
    na godz. 9.00. Warto wziąć ze sobą grabie, łopaty i inne narzędzia.

1. Również w sobotę 06.04. zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu chóru z Czech
    z Jesenika i naszego chóru Hosanna. Początek o godz. 17.00 w kościele.

1. Przypominamy o trwających zapisach na:

• wyjazd dla dzieci do Międzybrodzia Bialskiego w dniach 10-19 sierpnia

• pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim w dniach 26-29 września

1. Jałmużnę Wielkopostną przeznaczamy na nasze Hospicjum św. o. Arnolda Janssena w Nysie.

1. Tradycyjnie organizujemy zbiórkę pokarmów na stół świąteczny dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie trwała od 7 do 14 kwietnia do koszy przy kancelarii
    i zakrystii.

1. Młodzież od 15 r. życia zapraszamy do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych, które odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w Opolu. Koszt wyjazdu 20 zł, zapisy i więcej informacji
    u o. Huberta.

1. Komenda Powiatowa Policji w Nysie w związku z wieloma wyłudzeniami pieniędzy na terenie Nysie, prosi wszystkich seniorów o ostrożność w kontakcie z osobami nieznajomymi.
    W przypadku podejrzenia, że może to być oszustwo należy powiadomić Policję dzwoniąc na numer 112.

2. Informujemy, ze w kinie CINEMA Nysa do czwartku planowane są projekcje filmu Miłość
    i Miłosierdzie o św. Faustynie Kowalskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

1. Polecamy prasę katolicką. Szczególnie świeże numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa i Małego Przewodnika Katolickiego.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Rozalię Wąchała l. 90
    z ul. Gałczyńskiego i Aleksandra Suś l. 60 z ul. Bończyka. Wieczny odpoczynek …