Ogłoszenia Duszpasterskie 24-03-2019

1. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie
    i uczestnictwo we Mszach św. transmitowanych ubiegłej niedzieli z naszego kościoła przez TVP. Szczególne podziękowanie dla LSO, chóru Hosanna, scholii CANTORUM i dla Marianek.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15

• Droga Krzyżowa w piątki

• dla dzieci o godz. 16.30

• dla dorosłych o godz. 17.30

• Jutrznie dla młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00 w Mamicie

1. W poniedziałek 25.03. przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.

2. Grupa św. Józefa zaprasza panów do udziału w III Męskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w najbliższy piątek 29 marca. Początek Mszą św. o 20.00 w naszym kościele. Trasa tegorocznej DK wynosi 25 km. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

3. Już tradycyjnie papież Franciszek zaprasza nas do podjęcia dzieła „24 godziny dla Pana”. To czas prośby o Boże Miłosierdzie, modlitwy, spowiedzi. Rozpoczniemy go w piątek 29.03. Msza św.
    o godz. 20.00 a po niej nastąpi wystawienie NS. Z racji różnych nabożeństw adoracja potrwa
    u nas przez noc do Mszy św. porannej. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w czuwanie nocne prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii i kancelarii.

4. W sobotę 30.03. odbędzie się w naszym kościele diecezjalny dzień skupienia Marianek. Zapraszamy do udziału we Mszy św. która będzie odprawiona o godz. 10.00.

5. W sobotni wieczór 30.03. zapraszamy do naszego kościoła na koncert pieśni pasyjnych
    w wykonaniu Violi Brzezińskiej, który rozpocznie się o godz. 19.00.

6. Informujemy , że zostaje reaktywowana Liga MBB w piłce nożnej. Czas trwania rozgrywek kwiecień-czerwiec. Rozgrywki na początek są skierowane do młodzieży w przedziale wiekowym 16-20 lat.
    W zespole musi występować co najmniej jedną osobą pełnoletnią. Zapisy są przyjmowane
    u organizatorów: Arek 600-085-259 Czarek 517-768-915

7. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na organizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji
    i Mężczyzn św. Józefa "Bieg do Pustego Grobu" w Nysie. Bieg odbędzie się w pierwszą niedzielę
    Miłosierdzia tj. 28 kwietnia o godz. 15:00, a towarzyszyć mu będzie piknik rodzinny w naszym parku. Zainteresowanych udziałem w biegu prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Komenda Powiatowa Policji w Nysie w związku z wieloma wyłudzeniami pieniędzy na terenie Nysie, prosi wszystkich seniorów o ostrożność w kontakcie z osobami nieznajomymi. Prosimy by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, nie ufać osobom, które kontaktują się telefonicznie podając się za krewnych lub przyjaciół i proszą o pilną pożyczkę pieniędzy.
    W przypadku podejrzenia, że może to być oszustwo należy powiadomić Policję dzwoniąc na numer 112.

9. Parafian, którzy są gotowi pomóc w organizacji Misji Ewangelizacyjnych przez ugoszczenie
    w swoich domach członków grupy ewangelizacyjnej w dniach 8-16 czerwca br. prosimy
    o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

10. Przypominamy o trwających zapisach na:

• wyjazd dla dzieci do Międzybrodzia Bialskiego w dniach 10-19 sierpnia

• pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim w dniach 26-29 września

1. Polecamy prasę katolicką. Szczególnie świeże numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa i Małego Przewodnika Katolickiego.

2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Halinę Ogińską l. 91 z ul. KEN, Władysława Kotwińskiego l.91 z ul. Sienkiewicza i Katarzynę Ćwiąkała l.94 z ul. Pułaskiego. Wieczny odpoczynek …

3. Jałmużnę Wielkopostną przeznaczamy na nasze Hospicjum św. o. Arnolda Janssena w Nysie.