Ogłoszenia Duszpasterskie 10-03-2019

1. Zakończyliśmy rekolekcje parafialne, które przygotowały nas duchowo do Wielkiego Postu, ale też
    do Misji Ewangelizacyjnych, które będziemy przeżywać w dniach 9-16 czerwca.

• Zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji Misji Ewangelizacyjnych – świece misyjne niech będą w każdym domu zaproszeniem do tej modlitwy

• Zapraszamy do rozdawania zaproszeń, które są wyłożone w koszu na środku kościoła

• Skarbona Jałmużna – ofiary na organizację Misji

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

• Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15

• Droga Krzyżowa w piątki

• dla dzieci o godz. 16.30

• dla dorosłych o godz. 17.30

• Jutrznie dla młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00 w Mamicie

1. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.15.

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina RM w środę po wieczornej Mszy św.

• Męska Liturgiczna Grupa Wokalna w czwartek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

• Skauci Króla w piątek o godz. 17.30

• Grupa św. Rity w sobotę o godz. 9.00

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Ministranci w sobotę o godz. 10.00

1. Przyszła niedziela – czyli II niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw za misje i misjonarzy. Kazania wygłosi o. Kazimierz Szymczycha SVD, który jest sekretarzem komisji ds. misji KEP.

1. W przyszła niedzielę 17.03. dwie Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane przez telewizję

• Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez TV Opole

• Msza św. o godz. 13.00 transmitowana będzie na cały świat przez TV Polonia; przewodniczył jej będzie ks. Biskup Andrzej Czaja. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych Eucharystiach i do przekazania informacji bliskim, zwłaszcza dawnym parafianom mieszkającym teraz poza granicami Polski.

1. Wznawiamy spotkania w grupach dla III roku przygotowania do Bierzmowania jak również Mszę św. młodzieżową we wtorek o 19.00.

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza kolejny raz na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”,
    w dniach 15-17 marca w Domu Dobrego Pasterza. Więcej informacji na plakatach.

1. Trwają zapisy na tegoroczne wyjazdy parafialne. Z uwagi na upływający termin rezerwacji miejsc zainteresowanych udziałem w pielgrzymce do sanktuariów Austrii i Włoch prosimy o pilne zgłoszenia w kancelarii.

1. Grupa św. Józefa zaprasza panów do udziału w III Męskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 29 marca. Początek mszą św. o 20.00 w naszym kościele. Trasa tegorocznej