Ogłoszenia Duszpasterskie 18-10-2020

Drodzy Parafianie!

Jak dobrze wiecie decyzją władz państwowych i naszego Biskupa zostały wprowadzone nowe obostrzenia, a co za tym idzie, nowe zasady obowiązujące w funkcjonowaniu naszej parafii. Od soboty 17 października obowiązują nas następujące zasady:

1. Obowiązuje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. :

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony

• dla osób z infekcjami oraz przebywających w kwarantannie i samoizolacji

• dla osób, które odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem

1. Korzystających z dyspensy zapraszamy do udziału w Mszach św. i modlitwach przez transmisje, szczególnie te z naszego kościoła. Na stronie internetowej parafii można „być w kościele całą dobę.” Wznowimy też transmisje niektórych nabożeństw na parafialnym profilu na Facebooku.

2. W naszym kościele jednorazowo może przebywać 1 osoba na 7 metrów, czyli 150 osób + 10 (służba liturgiczna, muzycy …)

3. Aby nikt nie odszedł od drzwi kościoła nie mogąc do niego wejść prosimy by na niedzielne Msze św. korzystać z formularzu zapisów umieszczonego na stronie internetowej parafii, który będziemy uruchamiać zawsze w środę o godz. 9.00.

4. Wszyscy przebywający w kościele powinni mieć zasłonięte usta i nos.

5. Z uwagi na ograniczoną ilość uczestników liturgii zmieniamy porządek liturgii:

• Msze św. niedzielne: w soboty o: 16.30 i 18.00, a w niedziele o: 6.30 (recytowana), 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 17.00 i 20.00;

• w dni zwykłe: 7.00 i 18.00

• od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do Mszy św.

• okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00

1. Obrzęd Komunii św. w niedziele dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje: 16.00 – 16.30
    i 18.00 – 18.30.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.20. W soboty
    i niedziele zachęcamy do indywidualnej modlitwy różańcowej w domach.

3. Zawieszone zostają wszystkie spotkania grup duszpasterskich w salkach, także przygotowania do sakramentów: I Komunii św. i bierzmowania.

4. Sprawy kancelaryjne nie wymagające spotkania osobistego prosimy załatwiać telefonicznie.

Zdajemy sobie sprawę, że dla nikogo z nas ten czas nie jest łatwy, ale zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie o Was wszystkich. Pozostajemy do dyspozycji gdyby ktoś potrzebował pomocy, rozmowy…

Wasi Duszpasterze