Ogłoszenia Duszpasterskie 03-03-2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, które prowadzą dla nas bracia
    z Wspólnoty Św. Tymoteusza w Gubinie z ks. Arturem Godnarskim. Rekolekcje mają nas przygotować do planowanych na czerwiec Misji Ewangelizacyjnych, a także do rozpoczynającego się
    w środę Wielkiego Postu. Zapraszamy do licznego udziału w spotkaniach.

2. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela 03.03. – rozpoczęcie rekolekcji na każdej Mszy św.

O 18.00 nauka rekolekcyjna – spotkanie biblijne.

Poniedziałek i Wtorek

9.00 – adoracja i okazja do spowiedzi św.

10.00 – Msza św. z nauką

18.00 – Msza św.

18.30 – nauka rekolekcyjna – spotkanie biblijne

Środa Popielcowa – 06.03.

Msze św. z posypaniem popiołem i nauką kończącą rekolekcje

7.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci) 18.00 i 20.00

Taca w tym dniu będzie wyrazem wdzięczności za posługę rekolekcyjną!

1. W Środę Popielcową pamiętajmy o zachowaniu postu ścisłego czyli jakościowego
    (od pokarmów mięsnych i przyjemności) oraz ilościowego 1 posiłek do syta i 2 lekkie. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna!

1. Dzisiaj także o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do
    I Komunii św. i ich rodzin. W czasie Mszy św. poświecenie i wręczenie dzieciom książeczek.

2. Rodzicom dzieci komunijnych przypominamy o przymiarkach strojów w najbliższą sobotę 09.03. w godzinach 15.00 chłopcy i 15.45 dziewczynki w salce Świętego Krzyża.

1. Kandydatom do bierzmowania przypominamy, że w tym tygodniu nie ma spotkań w grupach, ani Mszy młodzieżowej – wszystkich zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

1. Zaangażowanych w przygotowanie Misji Ewangelizacyjnych zapraszamy na spotkanie
    w poniedziałek 04.03. o godz. 20.00.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca. Zapraszamy na 17.00 na Adorację Jezusa w NS w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych

• Droga Krzyżowa w piątki

• dla dzieci o godz. 16.30 (bez Mszy św.)

• dla wszystkich o godz. 17.30

• Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15 – kazania pasyjne w tym roku głosi o. Artur

• Jutrznie dla młodzieży – poniedziałek, środa i piątek w Mamicie 0 7.00; po Jutrzni wspólne śniadanie ( w tym tygodniu Jutrznia tylko w piątek)

1. Informujemy, że w niedzielę 17.03. która jest szczególnym dniem modlitwy za misje, telewizja Polonia będzie transmitować Mszę św. z naszego kościoła. Dlatego w tym dniu Msza św.
    z godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 13.00, o której zwyczajowo odbywa się transmisja. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św.

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza kolejny raz na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, w dniach 15-17 marca w Domu Dobrego Pasterza. Więcej informacji na plakatach.

1. Trwają zapisy na tegoroczne wyjazdy parafialne. Z uwagi na upływający termin rezerwacji miejsc zainteresowanych udziałem w pielgrzymce do sanktuariów Austrii i Włoch prosimy o pilne zgłoszenia w kancelarii.

1. Osoby, które mają zarezerwowane intencja Mszalne w niedzielę 9 i 16 czerwca
    o godz. 10.30 i 12.00 prosimy o kontakt z kancelarią parafialną!

2. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna z przeznaczeniem na remont okien na balkonach kościoła.

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Paulinę Janczura, l. 96
    z ul. KEN i Ryszarda Twardowskiego l. 66, z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …