Ogłoszenia Duszpasterskie 27-01-2019

1. Dzisiaj w niedzielę 27.01.:

• o 16.00 ostatnia w tym roku okazja do kolędowania wraz z naszym chórem HOSANNA i scholą męską CANTORUM; zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek

• o godz. 17.00 w NDK zostanie wystawiony po raz kolejny spektakl „Hajducka sieć” przygotowany przez hajducką grupę teatralną. Tym razem wraz ze spektaklem przeprowadzona będzie zbiórka charytatywna na pomoc odbudowy kościoła
    w Hajdukach Nyskich. Polecamy to szlachetne dzieło uwadze parafian.

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Męska Liturgiczna Grupa Wokalna w czwartek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

1. Na czas ferii zimowych zawieszamy Msze św. szkolną i młodzieżową, a także spotkania grup przygotowujących do bierzmowania!

2. Przed nami ostatnie dni tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Parafian, którzy
    nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chcą przyjąć kapłana w swoim domu prosimy o ustalenie terminu dodatkowej kolędy w kancelarii parafialnej.

3. Taca kolędowa będzie w dwie niedziele 3 i 10 lutego. W niedziele 3 lutego sprawozdanie po kolędowe.

4. Osoby gotowe pomóc w rozbiórce dekoracji świątecznej zapraszamy do kościoła
    w środę 30 stycznia po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota lutego

• w piątek po Mszy porannej koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Odwiedziny chorych

• o. Hubert – piątek 01.02.

• o. Paweł – piątek 01.02. i sobota 02.02.

• o. Michał – piątek 08.02.

• o. Artur – sobota 09.02.

1. W sobotę 02.02. przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. MB Gromnicznej. Jest to od lat Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli modlitwy za osoby zakonne. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 7.00, 10.00 lub 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca w tym dniu jest wsparciem klasztorów klauzurowych.

2. Za tydzień w niedzielę 03.02. przypada wspomnienie św. Błażeja; po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo z prośbą o ochronę od chorób gardła.

3. Informujemy, że od soboty 14.02. rozpocznie się ponownie kurs przygotowania
    do bierzmowania dla dorosłych. Kurs trwa przez 5 kolejnych sobót i kończy przyjęciem sakramentu w katedrze w Opolu.

4. Polecamy prasę katolicką. W tym tygodniu dostępne są Gość Niedzielny i Niedziela,
    a także dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki.

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Bogumiłę Jaroń, l. 65, z ul. Gombrowicza, Janinę Hyz, l. 75, z ul. Gałczyńskiego i Henryka Sikorę, l. 93
    z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek …