Ogłoszenia Duszpasterskie 24-05-2020

1. W związku z epidemią

• do odwołania trwa dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku udziału
    we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

• w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 100 osób (+ 10 korytarz) – osoby uczestniczące przed kościołem prosimy o zachowanie zasad: dystansu
    i zakrytych ust i nosa – kapłan z komunią św. dotrze także przed kościół

1. Dzisiaj w niedzielę 24.05.

• udział we Mszach św. w kościele wg zapisów na stronie internetowej

• obrzęd komunii św. od 16.00 – 16.45

1. W tygodniu

• Msze św. o 7.00, 17.00 i 18.00

• Nabożeństwa majowe i nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego
    w łączności z Mszą św.

• adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godz. 8.00 – 12.00
    i 15.00 – 17.00, w ciągu dnia w kościele można poprosić o udzielenie komunii św.

• spowiedź w godzinach 9.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00

• o 20.30 zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie różańcowej– niech wyrazem tej łączności będą zapalone w oknach naszych domów świece

1. Zapisy na Mszę św. na niedzielę 31.05. od środy na stronie internetowej w zakładce „zapisz się na Mszę”. Zapisy telefoniczne tylko w środę w godzinach: 9.00 – 11.00
    i 15.30 – 17.00 na numer parafii 77 433 13 37. Mających zamówione niedzielne intencje prosimy również o dokonanie zapisu na Mszę św.

1. W sobotę 30 maja w naszej diecezji odbędą się święcenia kapłańskie – odezwa
    Ks. Biskupa. W naszych modlitwach pamiętajmy o diakonach przygotowujących się do święceń.

1. W przyszłą niedzielę 31.05. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone świątki, koczy się okres Wielkanocny w kościele. Gościć będziemy w parafii wyświeconych 10 maja naszych neoprezbiterów, którzy udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.

1. Z przyczyn obiektywnych pielgrzymka po sanktuariach Słowacji została odwołana. Parafian, którzy chcą odebrać wpłacone zaliczki zapraszamy do kancelarii we wtorek między 15.00 – 16.30. Pielgrzymka jesienna – na ten moment – jest aktualna.

1. Rodziców dzieci zapisanych na parafialne kolonie prosimy jeszcze o cierpliwość. Czekamy na decyzję władz państwowych w sprawie pozwolenia lub zakazu organizacji kolonii.

1. Polecamy prasę katolicką. Są do nabycia najnowsze numery: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzieli, Misjonarza i Apostolstwa Chorych.

1. Dziękujemy za materialną troskę o parafię – za ofiary składane do skarbony i na konto parafialne.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Teresę Surowiecką
    z ul. KEN, Wihelminę Gromada z ul. KEN, Michała Szafran z ul. Konopnickiej, Zygmunta Glonek z ul. Karpińskiego i Władysławę Pyć z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek …