Ogłoszenia Duszpasterskie 20-01-2019

1. Dzisiaj w niedzielę 20.01.:

• o 16.15 cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie; z racji Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan chcemy wołać do Boga o dar jedności

• o 18.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia; jak zawsze będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej

1. W tych dniach w Panamie trwają kolejne Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodzieży świata wypraszając błogosławieństwo Boże na ten niezwykły czas.

2. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Męska Liturgiczna Grupa Wokalna w czwartek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

• Skauci Króla w piątek o godz. 19.30

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.00

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

1. Msza młodzieżowa we wtorek o godz. 19.00 a szkolna dla dzieci w piątek o 16.30.

2. Trwa czas duszpasterskich odwiedzin w domach. Kolędę rozpoczynamy:

• od poniedziałku do piątku o godz. 16.00

• w soboty i w niedziele o godz. 14.30

Tradycyjnie ofiary kolędowe składamy w kościele w niedzielę po kolędzie
lub na tzw. tacę kolędową. Przeznaczmy je w tym roku na organizacje misji ewangelizacyjnych i na remonty okien i ogrzewania.

1. Parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chcą przyjąć kapłana w swoim domu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną by ustalić termin spotkania.

2. W czasie kolędy ksiądz w kancelarii jest obecny tylko w soboty od 9.00 – 11.00

3. Jest kilka wolnych intencji na Msze św. poranne w tym tygodniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią.

4. Zapisy chętnych dzieci na wyjazd wakacyjny i dorosłych chętnych na parafialne pielgrzymki rozpoczniemy od 01.02. w kancelarii.

5. W niedzielę 27.01. o godz. 17.00 w NDK zostanie wystawiony po raz kolejny spektakl „Hajducka sieć” przygotowany przez hajducką grupę teatralną. Tym razem wraz ze spektaklem przeprowadzona będzie zbiórka charytatywna na pomoc odbudowy kościoła w Hajdukach Nyskich. Polecamy to szlachetne dzieło uwadze parafian.

6. Polecamy prasę katolicką. W tym tygodniu dostępne są Gość Niedzielny i Niedziela,
    a także dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki.

7. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia niech Pan Bóg hojnie błogosławi, darzy zdrowiem, a Wasze wnuki niech będą powodem dumy i radości!

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Wacława Gumińskiego, l.66, z ul. Stęczyńskiego, Bronisława Bednarczuka, l. 69,
    z ul. Karpińskiego, Małgorzatę Hałat, l. 34, z ul. Osmańczyka i Genowefę Małysiak, l. 84
    z ul. Stęczyńskiego. Wieczny odpoczynek …