OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018

1. Trwamy w radości okresu Bożego Narodzenia

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej.

• W przyszłą sobotę 05.01. po Mszy św. o 18.00 i w niedzielę 06.01. po Mszy św. o 12.00 Jasełka i kolędowanie w wykonaniu zespołu pieśni i tańca Chludowianie.

Zapraszamy do licznego udziału w tych wydarzeniach!

1. W poniedziałek 31.12 wspomnienie św. Sylwestra, zakończenie roku kalendarzowego 2018.

• Nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok o godz. 17.30

• O 18.00 Msza św. z krótką relacją z życia parafii w kończącym się roku.

1. We wtorek 01.01. 2019 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

• w czwartek od 17.00 Godzina Święta w intencji nowych powołań do służy w Kościele

• w piątek

• po Mszy św. porannej modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy św. porannej modlitwa różańcowa

• w styczniu nie ma odwiedzin chorych

1. Trwa czas duszpasterskich odwiedzin w domach, tzw. kolęda. Chcemy by tegoroczna kolęda byłą naszą wspólną modlitwą za przyszłoroczne misje ewangelizacyjne dlatego zachęcamy
    by w każdym domu znalazła się nasza misyjna świeca i modlitwa misyjna.

Kolędę będziemy rozpoczynać:

• od poniedziałku do piątku o godz. 16.00

• w soboty i niedziele od godz. 14.30 – dzisiaj 30.12. wyjątkowo o 15.00

Szczegółowy plan kolędy na żółtych kartach jest wyłożony przy wyjściu z kościoła obok biuletynów jest również umieszczony na stronie internetowej.

Tradycyjnie ofiary kolędowe składamy w kościele w niedzielę po kolędzie
lub w ostatnią dzielę po kolędzie. Przeznaczmy je w tym roku na organizacje misji ewangelizacyjnych i na remonty okien i ogrzewania.

1. Za tydzień w niedzielę 06.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwane popularnie świętem Trzech Króli.

• Mszy św. usłyszymy świadectwo rodziny posługującej na misjach

• w czasie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy dla oznaczenia naszych domów; jak zwykle gotowe komplety będzie można nabyć do domów

• po południu ulicami Nysy przejdzie Orszak Trzech Króli

• o 15.00 Msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców

• o 16.00 w Domu Dobrego Pasterza spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy!

1. Kancelaria parafialna nieczynna w poniedziałek i wtorek.

2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach naszą parafiankę Marzenę Sychowską, l. 53, z ul. Żeromskiego. Wieczny odpoczynek …