OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

Drogim Parafianom i Gościom życzymy by Zmartwychwstały Chrystus wypełnił Wasze serca pokojem
i miłością. Niech obdarzy Was nadzieją i siłą do pokonania wszelkich ludzkich słabości. Radosnych spotkań rodzinnych i wszelkiego dobra!

Przekazujemy Wam też słowa najlepszych życzeń i pozdrowień, które przez nas przekazują Biskupi, Prowincjał naszego zgromadzenia i Siostra Prowincjalna.

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali swój czas i siły w przygotowanie
    i przeprowadzenie Triduum Paschalnego i Świąt. Niech Bóg wynagrodzi za przygotowanie „Ciemnicy” i „Bożego grobu”, za dbałość o wystrój kościoła i o piękno liturgii: Służbie Liturgicznej, Chórom HOSANNA i Taize, Zespołowi Młodzieżowemu, Mariankom i wszystkim zaangażowanym.

1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny

• Msze św. w naszym kościele odprawimy według porządku niedzielnego

• osoby samotne i w trudnej sytuacji materialnej mają spotkanie wielkanocne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Zwiastowania NMP. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w budynku Carolinum

1. Od wtorku zapraszamy do codziennej adoracji NS od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

1. Z racji trwającej nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia pod koniec codziennej adoracji ok. 17.40 będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.

1. Seniorom przypominamy o środowym spotkaniu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na 19.00 na Mszę św. a po niej na spotkanie w Mamicie

• w czwartek na 19.00 na grupę BRZEG

1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota kwietnia nabożeństwa i Msze św. związane z tymi dniami odbędą się wg stałego porządku.

1. W piątek z racji trwającej Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Radosnym wprowadzeniem w dzień Bożego Miłosierdzia będzie wyjątkowy koncert pt. Soli Deo Gloria. Koncert odbędzie się w sobotę 06.04. o godz. 18.00 a wykonają go zaprzyjaźnieni z naszą parafią muzycy ze szkół muzycznych z Podkarpacia. Zespół w całości liczy blisko 130 osób.

• potrzebujemy chętnych do upieczenia dla naszych gości ciast

• potrzebujemy także osób, które pomogą zadbać o naszych gości gastronomicznie

1. Z racji sobotniego koncertu, Msza św. w sobotę wieczorem rozpocznie się godzinę wcześniej czyli o godz. 17.00.

1. W sobotę 06.04. rozpocznie się kolejny kurs przygotowania do Bierzmowania dla dorosłych. Pierwsza katecheza w sobotę o godz. 19.00.

1. W przyszła niedzielę 07.04.

• przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia – 10 minut przed każdą Mszą św. modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia

• w czasie Mszy św. o godz. 15.00 poświęcimy szaty komunijne dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.

1. Kancelaria Parafialna będzie czynna od środy według zwyczajnego porządku.

1. Dziękujemy wszystkim wspierającym inwestycje parafialne za ofiary złożone w ramach tacy do skarbon, jak również za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.

1. Parafialna kawiarenka KAWAŁEK NIEBA będzie czynna od wtorku wg stałego porządku, czyli w dni zwykłe od 10.00 – 20.00, a w niedziele od 9.30 do 21.30. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z naszego parafialnego miejsca spotkań.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach: Rajmunda Millera z ul. Wileńskiej. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.