Ogłoszenia Duszpasterskie 11-02-2024

1. Decyzją władz zakonnych z końcem lutego naszą wspólnotę opuszcza o. Artur Kałdowski SVD, który
    od 1 marca br. rozpocznie posługę proboszcza w parafii w Rusocinie. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę dziękczynna w niedzielę 25.02. na godz. 12.00.

1. Dzisiaj w niedzielę na Mszę o 15.00 zapraszamy szczególnie uczniów klas 6 SP w ramach I roku przygotowania do bierzmowania.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na spotkanie w Mamicie na godz. 19.00

• w czwartek na 19.00 na spotkanie grupy BRZEG

1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu czas duchowej odnowy, podjęcia wezwania do nawrócenia. Zapraszamy serdecznie do udziału w rekolekcjach parafialnych, które poprowadzi o. Mateusz Kosior OP z łódzkiej wspólnoty Zakonu Kaznodziejów. Temat rekolekcji brzmi: Zrób się na Post – czyli o moim spotkaniu z Bogiem.

1. W Środę Popielcową Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 20.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.

Przypominamy że w Środę Popielcową obowiązuje nas Post ścisły.

Decyzją KEP w tym dniu odbędzie się zbiórka na wsparcie potrzebujących pomocy na Ukrainie.

1. W kolejne dni, czyli w czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00.

Godzinę wcześniej okazja do spowiedzi św. i adoracji.

1. W dni rekolekcyjne zapraszamy także na dodatkową naukę z nabożeństwem o godz. 20.00.

• Czwartek – Zajrzyj w głąb lustra, czyli o tym, jak widzi mnie Bóg?

• Piątek – Degustacja – czyli o tym jak działa Bóg?

• Sobota – To dopiero początek – Chrystus jest Drogą

1. Rekolekcje zakończymy w przyszłą niedzielę nauką na każdej Mszy św. Będzie to również okazja by swoją ofiarą wyrazić wdzięczność wobec rekolekcjonisty.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne

• Drogę Krzyżową

• Dla dzieci na godz. 16.30

• Dla ogółu parafian na godz. 17.15

• Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15.

1. W tym roku planujemy dwie pielgrzymko-wycieczki parafialne:

• w dniach 4-6 czerwca pielgrzymka trasą: Tyniec, Nowa Huta, Niepołomice, Kraków, Łagiewniki, Wieliczka – koszt ok. 970 zł (z wstępami do muzeów), zapisy z wpłatą 250 zł

• w dniach 25-27 września pielgrzymka do Warszawy. Koszt ok. 1000 zł (z wstępami do muzeów); zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł.

1. Parafialne kolonie dla dzieci i młodzieży planujemy w terminie 25 lipca – 3 sierpnia br. w ośrodku Stalownik w Bartkowej k. Nowego Sącza. Uczestnikami kolonii mogą być uczniowie z klas 1-8 szkół podstawowych z terenu gminy Nysa. Więcej informacji oraz zgłoszenia do udziału tylko i wyłącznie poprzez wypełnienie formularza internetowego, który będzie dostępny pod adresem http://www.miastorodzin.pl/lato2024

1. Starostwo Powiatowe w Nysie zwraca się prośbą o przekazanie seniorom ostrzeżenia przed kradzieżą metodą na wnuczka. Stosowne pisma wyłożyliśmy na stolikach z prasą.

1. KAWAŁEK NIEBA zaprasza dzisiaj od 9.30 – 21.30, w tygodniu od 10.00 do 20.00.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Szczególnie dziękujemy za wciąż spływające ofiary po kolędzie, przeznaczone na remonty parafialne. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych: Władysława BASARA z ul. Sienkiewicza i Tadeusza ABRAHAMOWICZA z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.