Ogłoszenia Duszpasterskie 19-11-2023

1. Dzisiaj w Kościele po raz siódmy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Trzaskę, specjalistę suicydologia. O godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Tomaszem rodziców dorastającej młodzieży i tych, którzy chcą więcej posłuchać i porozmawiać. Spotkanie odbędzie się w sali Świętego Krzyża.

•

1. Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych dzisiaj o 16.15 w tygodniu o 17.00 cicha adoracja
    o 17.30 nabożeństwo wspominkowe

1. W poniedziałek wieczór zapraszamy do wspólnego oglądania filmu „Teraz i w godzinę śmierci”. Projekcja w poniedziałek w Sali Świętego Krzyża o godz. 18.45. To obraz, który pokazuje zmagania człowieka z tym, co go otacza i co go często przerasta. Film niesie potencjał nadziei dla każdego, bo pokazuje, ze z Panem Bogiem nie ma w życiu rzeczy niemożliwych.

1. Młodzież zapraszamy jak co wtorek na Msze św. o 19.00 a po niej na spotkanie w Mamicie.

1. W środę jak zawsze Msza św. dla seniorów o godz. 9.30, a po niej spotkanie w kawiarence.

1. W środę z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej na Mszy o 18.00 zaśpiewa nasz chór HOSANNA.

1. Kontynuujemy spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. W najbliższa środę na godz. 19.00 do kawiarni zapraszamy rodziców dzieci klasy 3C ze SP10.

1. W czwartek o 19.00 w kawiarence kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha dla młodzieży.

1. W sobotę 25.11. w Opolu odbywać się będzie spotkanie młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży w diecezjach. Nasi młodzi wyjeżdżają wspólnie autokarem z przed parafii o godz. 13.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc zainteresowanych prosimy o kontakt z odpowiedzialnym za wyjazd Michałem pod nr. tel. 538 202 884.

1. W sobotę 25.11. zapraszamy parafian na akcje sprzątania parku. Zainteresowanych zapraszamy do parku na godz. 9.00 z narzędziami typu grabie, łopaty itp. W trakcie sprzątania będzie okazja do rozmów i posiłek regeneracyjny.

1. W sobotę o godz. 19.00 kolejna katecheza w ramach przygotowania do bierzmowania dla dorosłych.

1. Kolejny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę 25.11. w naszym kościele. Chętnych do wspólnej modlitwy zapraszamy na godz. 20.00.

1. W niedzielę 26.11. w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. będziemy odnawiać akt wyboru Chrystusa naszym Królem.

1. Informujemy, że w ferie zimowe organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-4 SP. Półkolonie odbywać się będą w drugim tygodniu ferii od 22-26 stycznia 2024 w godzinach 8.00 – 15.00, a opiekę nad dziećmi pełnić będą wykwalifikowani pedagodzy. Koszt udziału 400 zł (materiały, dwudaniowy obiad, napoje, wycieczki, koszty opieki) – zapisy przez formularz internetowy na stronie www.miastorodzin.pl/ferie2024 - zostało już tylko kilka wolnych miejsc.

1. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin parafialnej kawiarenki KAWAŁEK NIEBA.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon i na konto parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Katarzynę Cukier
    z ul. Grudzińskiego i Eugeniusza Kafel z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.