Ogłoszenia Duszpasterskie 08-10-2023

1. Dzisiaj w niedziele

• po Mszach św. przed kościołem prowadzona jest zbiórka na rzecz Hospicjum; polecamy tę zbiórkę życzliwości parafian

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klas 6 SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie
    do Bierzmowania

• o 16.00 w Domu Dobrego Pasterza niedziela rodzinna

•

1. Zachęcamy do gorliwej modlitwy na nabożeństwach w Kościele, ale też do modlitwy różańcowej w domach. Nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.20 ( od 17.00 cicha adoracja) w niedziele o 16.15

1. Duszpasterska Rada Parafialna ma swoje spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie

1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnego oglądania w parafii kolejnych odcinków filmu
    „The Chosen”. Projekcja w poniedziałek w Sali Świętego Krzyża o godz. 18.45.

1. Młodzież zapraszamy jak zwykle we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00 do kościoła, i na spotkanie w MAMICIE.

1. Seniorów zapraszamy jak co środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie.

1. W połowie października przeżywamy w Kościele „Dzień Dziecka utraconego”. Z tej racji w środę
    na Mszy św. o 18.00 jedna z intencji będzie za rodziny, które przeżyły taką stratę. Zachęcamy do modlitwy.

1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.

1. Chór TAIZE zaprasza zainteresowanych dołączeniem na próby w środy na godz. 18.00.

1. Młodzież szkół średnich serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie ALPHA – cyklu spotkań w gronie rówieśników, które są okazją do rozmowy na ważne życiowe tematy. Kurs będzie odbywał się przez kolejne czwartki w naszej kawiarence o godz. 19.00.

1. W piątek 13.10. zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odprawimy je (jeśli pogoda pozwoli) w parku o godz. 18.00 a po nim Msza św. w kościele ok. 18.45. Przynieśmy ze sobą na procesję świece. Nie ma w tym dniu nabożeństwa różańcowego o 17.20 i Mszy o godz.18.00.

1. Od kilku tygodni spotyka się w parafii grupa ikonopisarska. Chętnych do dołączenia zapraszamy na spotkania
    w soboty na godz. 17.00 do Sali Świętego Krzyża.

1. W sobotni wieczór 14.10. studentów zapraszamy na pierwsze spotkanie „Mamity Akademickiej”. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 oczywiście w Mamicie.

2. Za tydzień w niedziele 15.10 serdecznie zapraszamy

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klas 7 SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie
    do Bierzmowania

• o godz. 16.15 różaniec

1. Kurs przygotowania do Bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę 4.11 – przez kolejne pięć sobotnich wieczorów. Zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

1. Weekendowy kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 28-29 października w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie przy ul. Gierczak. Formularz zapisów na stronie www.rodzinnanysa.pl

1. Z racji dzisiejszej zbiórki na rzecz Hospicjum tzw. zbiórka papieska na Dzieło Nowego Tysiąclecia odbędzie
    się w naszej parafii za dwa tygodnie w niedzielę 22.10.

1. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin parafialnej kawiarenki KAWAŁEK NIEBA.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon i na konto parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Ryszarda Jankowskiego z ul. Piłsudskiego
    i Czesława Grzesiaka z ul. Gałczyńskiego.. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.