Ogłoszenia Duszpasterskie 01-10-2023

1. Dzisiaj w niedziele

• o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z poświęceniem i wręczeniem dzieciom różańców

• Po Mszy o 15.00 spotkanie grupy BARANKI

• o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe

• po Mszy o 17.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic

1. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc poświęcony misjom i modlitwie różańcowej. Zachęcamy do gorliwej modlitwy na nabożeństwach w Kościele, ale też do modlitwy różańcowej w domach. Nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.20 ( od 17.00 cicha adoracja) w niedziele o 16.15

1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnego oglądania w parafii kolejnych odcinków filmu „The Chosen”. Projekcja w poniedziałek w Sali Świętego Krzyża o godz. 18.45.

1. Młodzież zapraszamy jak zwykle we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00 do kościoła, i na spotkanie w MAMICIE.

1. Seniorów zapraszamy jak co środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie.

2. Chór TAIZE zaprasza zainteresowanych dołączeniem na próby w środy na godz. 18.00.

1. Młodzież szkół średnich serdecznie zapraszamy do udziału w Kursie ALPHA – cyklu spotkań w gronie rówieśników, które są okazją do rozmowy na ważne życiowe tematy. Kurs będzie odbywał się od 5.10 przez kolejne czwartki w naszej kawiarence o godz. 19.00.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota października.

• w czwartek

• adoracja, różaniec i Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• na wieczorną Msze św. zapraszamy szczególnie Liturgiczną Służbę Ołtarza

• w piątek

• po Mszy porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• o 16.30 Msza św. dla dzieci – od 16.00 okazja do spowiedzi św.

1. W sobotę 7.10. przypada wspomnienie MB Różańcowej. Jak co roku na Mszy św. o godz. 10.00 spotkają się w naszym kościele członkowie wspólnot żywego różańca z całego dekanatu. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa. Dlatego nie będzie osobnego nabożeństwa po Mszy św. porannej. Zapraszamy członków żywego różańca i innych zainteresowanych na to spotkanie.

1. Od kilku tygodni spotyka się w parafii grupa ikonopisarska. Chętnych do dołączenia zapraszamy na spotkania
    w soboty na godz. 17.00 do Sali Świętego Krzyża.

1. Za tydzień w niedziele 8.10 serdecznie zapraszamy

• W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji naszego Nyskiego Hospicjum; a przez całą niedzielę po Mszach św. przed kościołem prowadzona będzie zbiórka na rzecz Hospicjum

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klas 6 SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania

• o 16.00 w Domu Dobrego Pasterza niedziela rodzinna

• o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe

1. Szkoła Językowa Misjonarzy Werbistów w Nysie prowadzi zapisy na kursy językowe w nowym roku szkolnym 2023/2024. Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły przy ulicy Rodziewiczówny 15 lub telefonicznie 574609199.

1. Parafian, którzy mogą i chcieliby podjąć się np. godziny modlitwy w ciągu tygodnia i są w stanie zadeklarować stały termin proszę o zgłoszenie tego faktu od dzisiaj do soboty w zakrystii lub w kancelarii.

2. Przygotowujących się do sakramentalnego małżeństwa zapraszamy na kursy przedmałżeńskie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dniach 28-29 października 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się 2 października 2023 r. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy nyskiej Bazylice. Formularz zapisów na stronie: www.rodzinnanysa.pl.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon i na konto parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tym tygodniu parafianina: Wojciecha Knop z ul. Korfantego. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.