Ogłoszenia Duszpasterskie 17-09-2023

1. Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny

• Dziękujemy

• o. Adamowi SZUSTAKOWI OP za poprowadzenie nas przez ostatnie dni w refleksji i życzymy Ducha Świętego na całą dalsza posługę

• wszystkim, którzy przygotowali odpustowy strój kościoła, liturgię i wszelkie atrakcje techniczne i gastronomiczne

• wszystkim, którzy na co dzień dbają o Kościół i parafię zarówno materialnie jak i duchowo; szczególnie zaangażowanym w grupy i ruchy parafialne

• Zapraszamy

• do wspólnego świętowania – spotkań i rozmów korzystając z przygotowanych dobroci

• do wsparcia dzieł parafialnych przez zakup cegiełek i udział w losowaniu nagród – losowanie na placu kościelnym dzisiaj o godz. 18.30

1. Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa w najświętszym Sakramencie, od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
    W niedziele adoracja od 16.15 do Mszy o 17.00.

1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnego oglądania w parafii kolejnych odcinków filmu „The Chosen”. Projekcja w poniedziałek w Sali Świętego Krzyża o godz. 18.45.

1. Młodzież zapraszamy serdecznie na uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. We wtorek 19.09. Msza św. o godz. 19.00 w kościele, a po niej spotkanie w MAMICIE.

1. Zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na spotkania grupy biblijnej we wtorki
    na godz. 19.00 do Oratorium – piętro nad kawiarnią.

1. Seniorów zapraszamy jak co środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie. W najbliższą środę, nasza Msze przeżyjemy jako tzw. odpust chorych. Tym, którzy tego pragną udzielimy w czasie Mszy św. sakramentu namaszczenia chorych.

1. Rodziców dzieci klas 3 SP, serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę 20.09.
    na godz. 18.45 do kościoła.

1. Od kilku tygodni spotyka się w parafii grupa ikonopisarska. Chętnych do dołączenia zapraszamy na spotkania
    w soboty na godz. 17.00 do Sali Świętego Krzyża.

1. W sobotę 23.09. zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się w kościele o godz. 19.30.

1. Szkoła Językowa Misjonarzy Werbistów w Nysie prowadzi zapisy na kursy językowe w nowym roku szkolnym 2023/2024. Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły przy ulicy Rodziewiczówny 15 lub telefonicznie pod numerem 574609199. Szczegóły w ulotkach z tyłu kościoła.

2. Parafian, którzy mogą i chcieliby podjąć się np. godziny modlitwy w ciągu tygodnia i są w stanie zadeklarować stały termin proszę o zgłoszenie tego faktu od dzisiaj do soboty w zakrystii lub w kancelarii.

3. Przygotowujących się do sakramentalnego małżeństwa zapraszamy na kursy przedmałżeńskie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dniach 28-29 października 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się 2 października 2023 r. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy nyskiej Bazylice. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl.

4. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin parafialnej kawiarenki KAWAŁEK NIEBA.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii
    (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Mieczysława Lipę z ul. Gałczyńskiego
    i Henrykę Andrzejewską z ul. Stęczyńskiego. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.