Ogłoszenia Duszpasterskie 10-09-2023

1. Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za 800 lecie naszego miasta i za dar beatyfikacji rodziny Ulmów.

2. Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa w najświętszym Sakramencie, od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
    W niedziele adoracja od 16.15 do Mszy o 17.00.

1. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnego oglądania w parafii filmu „The Chosen”.
    W poniedziałek 04.09. w Sali Świętego Krzyża. Projekcja rozpoczyna się o godz. 18.45.

1. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00.

1. Młodzież zapraszamy na spotkania w Mamicie

• we wtorek o godz. 19.00

• w czwartek o 19.00 grupa BRZEG

1. Seniorów zapraszamy jak co środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie.

2. W środę 13 września przypada kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy serdecznie na godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie – jeśli pogoda pozwoli do parku – zaraz po nabożeństwie ok. 19.45 na Msze św. Nie ma w tym dniu Eucharystii o godz. 18.00.

3. W czwartek 14.09. przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. Czwartek jest także dniem, w którym naszej parafii przypada dzień całodziennej adoracji. Adoracja będzie trwała od Mszy porannej – z przerwą na Msze o 10.00 – aż do Mszy wieczornej. Przez cały dzień będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Niech ten dzień będzie okazją dobrego przygotowania naszych serc do odpustu.

1. Świętowanie Odpustu Parafialnego przeżywać będziemy zasłuchani w Słowo Boże, przezywając rekolekcje „Na dobry start roku duszpasterskiego”. Przez te dni poprowadzi nas o. Adam SZUSTAK OP. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w piątek i w sobotę:

• 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i czas spowiedzi

• 18.00 – Msza św. z homilią o. Adama

• ok. 18.45 Nauka rekolekcyjna – około godziny

W niedziele każda Msza św. będzie odpustową; nauka na koniec rekolekcji na wszystkich Mszach św.
z wyjątkiem 20.00.

1. W niedzielę odpustową zapraszamy parafian do świętowania we wspólnocie na naszym placu parafialnym. Obok naszej stałej kawiarnianej oferty, przygotowane będą stoiska gastronomiczne, zachęcające parafian do zatrzymania i wspólnej rozmowy.

1. Rodziców dzieci klas 3 SP, którzy chcą by ich dzieci przygotowywały się do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zapis dzieci w kancelarii parafialnej do soboty 16 września. Przypominamy, że uroczystość I Komunii św. planowana jest na 5 maja 2024.

1. Szkoła Językowa Misjonarzy Werbistów w Nysie prowadzi zapisy na kursy językowe w nowym roku szkolnym 2023/2024. Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły przy ulicy Rodziewiczówny 15 lub telefonicznie pod numerem 574609199. Szczegóły w ulotkach z tyłu kościoła.

2. Parafian, którzy mogą i chcieliby podjąć się np. godziny modlitwy w ciągu tygodnia i są w stanie zadeklarować stały termin proszę o zgłoszenie tego faktu od dzisiaj do soboty w zakrystii lub w kancelarii.

3. Przygotowujących się do sakramentalnego małżeństwa zapraszamy na kursy przedmałżeńskie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dniach 28-29 października 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się 2 października 2023 r. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy nyskiej Bazylice. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl.

4. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin parafialnej kawiarenki KAWAŁEK NIEBA.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii
    (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.