Ogłoszenia Duszpasterskie 04-06-2023

1. Dzisiaj w niedzielę o 16.15 cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramentem
    zakończona litanią do NSPJ. W tygodniu adoracja od 17.00 kończy się litanią o 17.45.

2. Seniorów zapraszamy jak co środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie.

3. Młodzież zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00 a po niej na spotkanie do MAMITY.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 (Msza w parku), 12.00, 17.00 i 20.00.

5. Tegoroczna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym i przejdzie ulicami: Kozielską, Długosza, Niezapominajek, Bzów, Krasińskiego, Pułaskiego, Pomorską, Długosza i Rodziewiczówny do kościoła. Ołtarze procesyjne będą usytuowane:

• Pierwszy: przy skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Długosza

• Drugi: na ul. Krasińskiego

• Trzeci: na Pomorskiej

• Czwarty: na ul. Rodziewiczówny przy klasztorze Sióstr Klauzurowych

Przypominamy, że w Uroczystość obowiązuje nas udział we Mszy św. Procesja jest istotną formą wyrażenia wiary, ale nie zastępuje Mszy świętej !

1. Prosimy by na procesje zabezpieczyć się w nakrycia głowy, wodę i to wszystko co potrzebne do spokojnego, zdrowego przeżycia uroczystości.

2. Zapraszamy do współpracy przy budowaniu ołtarzy z członkami PRD. Chętnych do pomocy przy stawianiu ołtarzy zapraszamy na spotkanie w miejscu wyznaczonym na powstanie ołtarza w poniedziałek na godz. 18.30.

3. Zachęcamy parafian do wyrażenia naszej wiary przez udekorowanie naszych domów, okien, balkonów nie tylko na trasie procesji. Tych, którzy mają działki, ogrody i mogą przynieść płatki kwiatów do sypania, prosimy o przynoszenie ich w tych dniach do zakrystii.

4. Dziewczynki chcące sypać kwiatki w czasie procesji, zapraszamy na próbę, która odbędzie się w środę 0 godz. 17.00 na placu kościelnym.

5. Od piątku do kolejnego czwartku odbywać się będą tradycyjne procesje eucharystyczne wraz z nabożeństwem ku czci serca Pana Jezusa o 17.30.

6. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od 15.00 – 18.00. W pozostałe dni nieczynna.

7. Informujemy, że od czwartku do niedzieli odbywać się będzie wyjazd Wspólnoty Rodzin tzw. Family Camp do ośrodka w Zakrzowie. Proboszcz udaje się na wyjazd z rodzinami.

8. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowych lub stacjonarnych naukach przedmałżeńskich. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dn. 24-25 czerwca 2023 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl

9. Rodziców dzieci i młodzieży, którzy rozpoczynają edukacją w szkole podstawowej i średniej zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkół Diecezjalnych w Nysie. Zapewniają o wysokim poziomie nauczania i indywidualnym podejściu do ucznia. Więcej informacji na stronie: www.rekrutacjadiec.pl

10. KAWAŁEK NIEBA zaprasza dzisiaj od 9.30 – 21.30, a w tygodniu od 10.00 – 20.00.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562). Kontynuujemy prace remontowe organów. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają także to dzieło.

12. Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach parafiankę: Antonię Leszkowicz z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.