Ogłoszenia Duszpasterskie 26-03-2023

 1. Dzisiaj w niedzielę:

 • o 15.00 Msza św. z udziałem młodzieży VII klas SP

 • o 16.15 Gorzkie żale

 

 1. Przypominamy o codziennej adoracji NS od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Zachęcamy Parafian by korzystać już ze spowiedzi św. przygotowującej do Świąt – od poniedziałku będziemy spowiadać popołudniami od 17.00 – do Mszy św.

 

 1. W poniedziałek i wtorek szkolne rekolekcje przeżywać będą uczniowie SP 10.


 

 1. W tym tygodniu w piątek zapraszamy wszystkich parafian do udziału w jednej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.40 i przejdziemy w niej niosąc krzyż ulicami parafii. Pójdziemy z kościoła ul. Rodziewiczówny, Brzechwy, Kozielską, Sudecką i wrócimy do kościoła Rodziewiczówny by zakończyć nabożeństwo przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej modlitwie całymi rodzinami.

 

 1. Grupa kobiet św. Rity zaprasza panie na III Drogę Krzyżowa Kobiet, która będzie miała miejsce w sobotę 01.04. Początek o godz. 9.00 w naszym kościele, a potem droga krzyżowa wzdłuż Jeziora Nyskiego. Zakończenie Mszą św. w sanktuarium św. Rity w Głębinowie ok. godz. 11.30.


 

 1. Wielki Post jest dla nas także zaproszeniem do jałmużny, która jest bezinteresownym wsparciem potrzebujących. Przypominamy, że w tym roku ofiarami do skarbony „JAŁMUŻNA” wspieramy nyskie Hospicjum – fundujemy nowe łóżko/łóżka i stolik/stoliki przy łóżkowe.

 

 1. Tradycyjnie, pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy parafian. Od jutra do niedzieli Palmowej czyli do 02.04. żywność można przynosić do koszy, które ustawione będą w kościele lub do kancelarii.

 

 1. Młodzież zapraszamy na Mszę św., we wtorek na godz. 19.00. a po niej na spotkanie w Mamicie

 

 1. Seniorom przypominamy o środowym spotkaniu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 a po niej na wspólne rozmowy w kawiarni.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

 • Apostolat Cudownego Medalika w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 • Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

 • Chór Taize w czwartek o godz. 17.30

 • Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

 • Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

 • Szkoła Nowej Ewangelizacji w sobotę o godz. 15.00

 • Róże Różańcowe zmiana tajemnic w niedzielę po Mszy o 17.00

 

 1. W sobotni wieczór 01.04. zapraszamy do naszego kościoła na koncert pt. ŚWIĘTOŚĆ DLA KAŻDEGO. To muzyczna refleksja nad świętością w oparciu o teksty św. Jana Pawła II , a w wykonaniu muzyków Julii i Grzegorza Kopala.

 

 1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, tzw. Niedzielę Palmową, którą rozpoczniemy Wielki tydzień. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Msze św. o 10.30 i 12.00 – jeśli tylko pogoda pozwoli – rozpoczniemy przy furcie skąd uroczyście wejdziemy do kościoła na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji wszystkich chętnych by pogłębić swoją wiarę zaprasza na rekolekcje – kurs NOWE ŻYCIE, który odbędzie się w weekend 31.03.-02.04. w Domu Dobrego Pasterza. Więcej informacji i zapisy pod numerem tel. 796-643-603.

 

 1. Po dłuższej przerwie, w tym roku odbędzie się Spotkanie – Czuwanie Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze. Czuwanie będzie miało miejsce z 21/22 kwietnia br. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej.


 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne w ramach tacy, czy też przelane na konto bankowe parafii.


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.