Ogłoszenia Duszpasterskie 19-03-2023

1. Niedziela radości przypomina nam o tym, że wkraczamy już w drugą część Wielkiego Postu. Zachęcamy
    do jeszcze większej gorliwości; choćby do częstszego udziału w Mszy św. codziennej, lektury Pisma Św., lub udziału w nabożeństwach pasyjnych.

1. Dzisiaj w niedzielę:

• o 15.00 Msza św. z udziałem Skautów Króla

• o 16.15 Gorzkie żale

1. Przypominamy o codziennej adoracji NS od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

1. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek:

• dla dzieci o 16.30

• dla ogółu parafian o 17.15 – DK z muzyczną oprawą w wykonaniu chóru z parafii św. Elżbiety Węgierskiej
    z Nysy

1. Wielki Post jest dla nas także zaproszeniem do jałmużny, która jest bezinteresownym wsparciem potrzebujących. Przypominamy, że w tym roku ofiarami do skarbony „JAŁMUŻNA” wspieramy nyskie Hospicjum – fundujemy nowe łóżko/łóżka i stolik/stoliki przy łóżkowe.

1. Tradycyjnie, pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy parafian. Od jutra do niedzieli Palmowej czyli do 02.04. żywność można przynosić do koszy, które ustawione będą w kościele lub do kancelarii.

1. W tym tygodniu wypadają dwie uroczystości liturgiczne:

• w poniedziałek Uroczystość św. Józefa – Msze z uroczystości o 7.00, 10.00 i 18.00

• w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze z uroczystości o 7.00 i 10.00 – w czasie Mszy św. o godz. 10.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego

1. Grupa św. Józefa zaprasza do udziału w Męskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 24.03. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 w naszym kościele i będzie w tym roku wspólną drogą wszystkich uczestniczących. Przewidywana trasa wynosi około 10 km.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na 19.00 na Mszę św. a po niej na spotkanie w Mamicie

• w czwartek na 19.00 na grupę BRZEG

1. Młodzież III roku przygotowania do Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek 21.03.
    na Mszę św. młodzieżową na godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się bardzo ważne spotkanie informacyjne.

1. Seniorom przypominamy o środowym spotkaniu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 a po niej
    na wspólne rozmowy w kawiarni.

1. W sobotę 25.03. zapraszamy wszystkich na wiosenną akcję sprzątania parku parafialnego. Początek prac o godz. 11.00. Prosimy o przyniesienie sprzętu typu granie, łopaty, rękawice. Każdy gotowy do działania będzie mile widziany.

1. W przyszła niedzielę 26.03.

• wejdziemy w okres Męki Pańskiej dlatego wg starego zwyczaju zasłonimy krzyże

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy w sposób szczególny młodzież klas 7 SP, czyli II rok przygotowania do Bierzmowania

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji wszystkich chętnych by pogłębić swoją wiarę zaprasza na rekolekcje – kurs NOWE ŻYCIE, który odbędzie się w weekend 31.03.-02.04. w Domu Dobrego Pasterza. Więcej informacji
    i zapisy pod numerem tel. 796-643-603.

1. Grupa kobiet św. Rity zaprasza panie na III Drogę Krzyżowa Kobiet, która będzie miała miejsce
    w sobotę 01.04. Początek o godz. 9.00 w naszym kościele, a potem droga krzyżowa wzdłuż Jeziora Nyskiego. Zakończenie Mszą św. w sanktuarium św. Rity w Głębinowie ok. godz. 11.30.

1. Diecezjalne Szkoły w Nysie zapraszają na dzień Otwartych Drzwi, który będzie miał miejsce 25 marca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

1. Po dłuższej przerwie, w tym roku odbędzie się Spotkanie – Czuwanie Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze. Czuwanie będzie miało miejsce z 21/22 kwietnia br. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o zapisy
    w kancelarii parafialnej.

1. Informujemy, że o. Proboszcz w dniach 23-27 marca udaje się do Oslo w celu wygłoszenia rekolekcji wielkopostnych. W obowiązkach zastępował go będzie o. Paweł.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach: Paulinę Rosa z ul. Rynek, Józefę Szeremeta
    z ul. Żeromskiego i Władysława Dobrzańskiego z ul. KEN. Wieczny odpoczynek