Ogłoszenia Duszpasterskie 26-02-2023

1. Zachęcamy do codziennej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00
    do wieczornej Mszy św.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w piątek

• dla dzieci o 16.30

• dla ogółu parafian o 17.15

• Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; kazania pasyjne w tym roku wygłosi o. Michał

1. Wielki Post jest dla nas także zaproszeniem do jałmużny, która jest bezinteresownym wsparciem potrzebujących.
    W tym roku proponujemy dwie formy jałmużny.

• wsparcie rodzina – rodzinę; konkretna pomoc dla rodziny z Ukrainy od rodziny z Polski
    w odpowiedzi na konkretne potrzeby

• zbiórka na wsparcie nyskiego Hospicjum – fundujemy nowe łóżko/łóżka i stolik/stoliki przy łóżkowe – ilość będzie zależna od zebranych środków

1. Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach od 9-12 marca, a poprowadzi je ks. prof. Piotr Morciniec. Prosimy zarezerwujcie sobie termin rekolekcji w kalendarzach!

1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Stowarzyszenie Cudownego Medalika w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

• Grupa Biblijna we wtorek po wieczornej Mszy św.

• Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

• Chór Taize w czwartek o godz. 17.30

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w sobotę o godz. 15.00

• Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na 19.00 na Mszę św. a po niej na spotkanie w Mamicie

• w czwartek na 19.00 na grupę BRZEG

1. Seniorom przypominamy o środowym spotkaniu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 a po niej na wspólne rozmowy w kawiarni.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota marca

• w czwartek zapraszamy na adorację NS i Msze św. w intencji nowych powołań do służby w Kościele

• w piątek

• po Mszy św. porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• o 16.30 Msza św. dla dzieci

• w sobotę po Mszy porannej nabożeństwo różańcowe

1. W przyszłą niedzielę 05.03.

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy klasy 6 SP czyli I rok przygotowania do Bierzmowania

• o godz. 16.00 Rodzinna Niedziela w Domu Dobrego Pasterza

1. Małżeństwa o stażu nie przekraczającym 15 lat zapraszamy na Kurs dla Małżeństw. To 7 spotkań, każde w innym temacie dotyczącym życia małżeńskiego. Zainteresowanych odsyłamy po szczegóły pod numer telefonu podany w biuletynie: 608834251.

2. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na parafialne pielgrzymki, które w tym organizujemy::

• w dniach 15-18 czerwca pielgrzymka trasą: Pelplin, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Malbork – koszt ok. 1200 zł, zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł

• w dniach 25-27 września pielgrzymka trasą: Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Rabka Zdrój, Ludźmierz, Dębno, Nidzica, Zakopane. Koszt ok. 690 zł; zapisy z wpłatą 250 zł.

1. Z powodu bardzo słabego zainteresowania odwołujemy planowany na sierpień wyjazd kolonijny dla dzieci.

1. Ks. Tadeusz Dziedzic z Bazyliki organizuje w dniach 24.06.- 01.07. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Tadeuszem: 604592849.

1. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dniach 11-12 marca 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl

1. Informujemy, że o. Proboszcz do środy włącznie przebywa poza parafią na rekolekcjach w Leżajsku.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Walentynę Zalewską – Kurzawa z ul. Żeromskiego, Joannę Paraską z ul. Długosza i Mirosława Tomerę z ul. Rodziewiczówny. Wieczny odpoczynek