Ogłoszenia Duszpasterskie 19-02-2023

1. Zachęcamy do codziennej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00
    do wieczornej Mszy św.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu – czas duchowej odnowy i pokuty. Zachęcamy do gorliwego przeżycia tego ważnego czasu.

1. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele odprawimy o godzinie: 7.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły; tzn. jedne posiłek do syta i dwa lekkie.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w piątek

• dla dzieci o 16.30

• dla ogółu parafian o 17.15

• Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15; kazania pasyjne w tym roku wygłosi o. Michał

1. Piątek 24.02. jest dniem szczególnej modlitwy o pokój na świecie w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie – komunikat przewodniczącego KEP

1. Wielki Post jest dla nas także zaproszeniem do jałmużny, która jest bezinteresownym wsparciem potrzebujących. W tym roku proponujemy dwie formy jałmużny.

• wsparcie rodzina – rodzinę; konkretna pomoc dla rodziny z Ukrainy od rodziny z Polski
    w odpowiedzi na konkretne potrzeby

• zbiórka na wsparcie nyskiego Hospicjum – fundujemy nowe łóżko/łóżka i stolik/stoliki przy łóżkowe – ilość będzie zależna od zebranych środków

1. Informujemy, że Rekolekcje Parafialne odbędą się w naszej parafii w dniach od 9-12 marca,
    a poprowadzi je ks. prof. Piotr Morciniec, bioetyk, wykładowca wydziału teologii UO. Prosimy zarezerwujcie sobie termin rekolekcji w kalendarzach!

1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

• Chór Taize w czwartek o godz. 17.30

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w sobotę o godz. 15.00

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na 18.00 na spotkanie na zakończenie karnawału w Mamicie

• w czwartek na 11.30 grupę BRZEG

1. W sobotę 25.02. zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Początek spotkania o godz. 19.30

1. W tym roku planujemy dwie pielgrzymko-wycieczki parafialne:

• w dniach 15-18 czerwca pielgrzymka trasą: Pelplin, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Malbork – koszt ok. 1200 zł, zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł

• w dniach 25-27 września pielgrzymka trasą: Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Rabka Zdrój, Ludźmierz, Dębno, Nidzica, Zakopane. Koszt ok. 690 zł; zapisy w kancelarii z wpłatą
    250 zł.

1. Parafialne kolonie dla dzieci i młodzieży planujemy w terminie 8-17 sierpnia br. w ośrodku Przystań Wenecka w miejscowości Wenecja, w powiecie żnińskim, na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Koszt kolonii to ok. 1500 zł. Zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł.

1. Ks. Tadeusz Dziedzic z Bazyliki organizuje w dniach 24.06.- 01.07. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Tadeuszem: 604592849.

1. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w dniach 11-12 marca 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl

1. Informujemy, że wniosek parafii nyskich do budżetu obywatelskiego dotyczący organizacji Oratorium na 800-lecie Nysy uzyskał największe poparcie w tegorocznym głosowaniu. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wsparli swoim głosem tę inicjatywę.

1. Jako pomoc w wielkopostnej drodze polecamy książeczkę „40 dni z Bogiem” – w cenie 5 zł.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Wandę Błoch
    z ul. Gałczyńskiego i Edward Fijołka z ul. Gombrowicza. Wieczny odpoczynek