Ogłoszenia Duszpasterskie 29-01-2023

1. Przed nami ostatni tydzień tegorocznej kolędy. W tym tygodniu odwiedzamy parafian z rejonu F, czyli z następujących ulic: Baczyńskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Fredry, Gombrowicza, Iwaszkiewicza, św. Arnolda Janssena, Kisielewskiego, Kozarzewskiego, Kozielskiej, Leśmiana, Makuszyńskiego, Miłosza, Staffa, Tetmajera, Tuwima, Werbistów i Zapolskiej. Odwiedzimy również parafian, którzy nie mogli nas przyjąć w wyznaczonym dla ich miejsca zamieszkania terminie, a którzy zgłosili chęć przyjęcia tzw. dodatkowej kolędy.

1. W przyszłą niedzielę podsumujemy odwiedziny duszpasterskie parafian.

• na każdej Mszy św. kazanie po kolędowe

• wszystko co wrzucicie na tace będzie ofiarą kolędową

1. W środę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. z poza SP nr 10. Spotkanie o godz. 19.00 w kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. W czwartek 02.02. przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej; obchodzimy wtedy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 1o.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice.

2. W pierwszy piątek 03.02.

• błogosławieństwo św. Błażeja chroniące od chorób gardła

• o 15.00 Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• o 16.30 Msza dla dzieci

1. W piątek po Mszy wieczornej sprzątniemy dekoracje świąteczne z kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy serdecznie do wspólnej pracy!

1. Z racji I soboty miesiąca po Mszy porannej odbędzie się nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszamy.

2. Ojcowie odwiedzą chorych według indywidualnych ustaleń na swoich trasach.

1. W przyszłą niedzielę 05.02.

• na Mszę o 15.00 zapraszamy młodzież klas 6 SP

• o 16.00 Niedziela Rodzin w DDP

1. W tym roku planujemy dwie pielgrzymko-wycieczki parafialne:

• w dniach 15-18 czerwca pielgrzymka trasą: Pelplin, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Malbork – koszt ok. 1200 zł, zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł

• w dniach 25-27 września pielgrzymka trasą: Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Rabka Zdrój, Ludźmierz, Dębno, Nidzica, Zakopane. Koszt ok. 690 zł; zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł.

1. Parafialne kolonie dla dzieci i młodzieży planujemy w terminie 8-17 sierpnia br. w ośrodku Przystań Wenecka w miejscowości Wenecja, w powiecie żnińskim, na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Koszt kolonii to ok. 1500 zł. Zapisy w kancelarii z wpłatą 250 zł.

1. KAWAŁEK NIEBA zaprasza dzisiaj od 9.30 – 21.30, w tygodniu od 10.00 do 20.00.

1. W dniach 13-19 lutego odbędą się w Nysie warsztaty ikonopisarskie dla początkujących
    i zaawansowanych. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

1. Szkoły Diecezjalne zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła 31.01. o godz. 18.00.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Annę Chodzińską z ul. Gałczyńskiego i Renatę Trepeta z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek …