Ogłoszenia Duszpasterskie 15.01.2023

1. Dzisiaj w niedzielę:

• Panu Bogu dziękujemy za życie i charyzmat św. o. Arnolda Janssena założyciela 3 zgromadzeń posługujących na terenie naszej parafii i budowniczego naszego kościoła

• na Mszach o godz. 9.00 i 12.00 gościmy chór CAPRICOLIUM z Głuchołaz

• o 15.00 Msza św. dla Skautów Króla i ich rodzin

1. Jako parafie Nysy chcemy włączyć się w Jubileusz 800 lecia naszego miasta przez modlitewne spotkania, ale także proponując naszym mieszkańcom Oratorium, które będzie opowieścią o dziejach naszej „małej ojczyzny”. Aby zdobyć środki na ten cel wystartowaliśmy z tym projektem w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Dlatego serdecznie prosimy Was, naszych parafian i wszystkich mieszkańców gminy Nysa o wsparcie naszego wniosku. Dzisiaj przed kościołem każdy może oddać swój głos na ten konkretny projekt.

1. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów. W tym tygodniu odwiedzamy parafian z rejonu D, czyli z następujących ulic: Augustowskiej, Bzów, Chabrów, Chocimskiej, Długosza, Grudzińskiego, Krasińskiego, Krzemienieckiej, Lazurowej, Lwowskiej, Narcyzów, Niezapominajek, Nowogrodzkiej, Orzeszkowej, Pobożnego, Pomorskiej, Przemyskiej, Pułaskiego, Róż, Stanisławowskiej, Stawowej, Stokrotek, Tarnopolskiej, Unii Lubelskiej, Wileńskiej, Zbaraskiej, zygmuntowskiej i Żytomierskiej.

Przypominamy, że ofiar kolędowych nie zbieramy w domach. Jeśli ktoś chce złożyć taką ofiarę może ją składać w kościele do skarbony na remont organów, albo w ostatnią niedzielę po kolędach w ramach tacy kolędowej.

1. W środę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klasy 3c SP 10. Spotkanie o godz. 19.00 w kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

1. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór Hosanna we wtorek i piątek o godz. 18.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Grupa św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św.

• Szkołą Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

1. W sobotę zapraszamy babcie i dziadków z wnukami na wspólną Mszę św. o godz. 10.30. Chcemy pomodlić się za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej parafii.

1. W przyszłą niedzielę 22.01.

• kolejny raz obchodzić będziemy w Kościele niedzielę SŁOWA BOŻEGO – zachęcamy parafian by przynieść na niedzielną Mszę św. ładnie napisany, lub wydrukowany fragment z Pisma Świętego

• w naszym kościele odbędzie się koncert laureatów Festiwalu Kolęd
    i Pastorałek oraz chóru GAUDEAMUS. Wraz z organizatorem czyli NDK serdecznie zapraszamy parafian na godz. 16.00 na wspólne kolędowanie.

1. Kawiarnia Parafialna KAWAŁEK NIEBA zaprasza dzisiaj od 9.30 – 21.30, a w tygodniu od 10.00 do 20.00.

2. Kancelaria parafialna czynna będzie wg stałego porządku od poniedziałku do piątku 15.00 – 18.00
    i w sobotę od 9.00 – 11.00.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Henryka Krzyżowskiego
    z ul. KEN, Józefa Krawczyka z ul. KEN, Annę Chodorek z ul. Grunwaldzkiej, Jana Więckiewicza z ul. KEN i Zbigniewa Oleksyk z ul. Broniewskiego . Wieczny odpoczynek …