OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

1. Dzisiaj w niedziele:

• w czasie Mszy św. o 15.00 odbędzie się obrzęd pasowania nowych lektorów

• o 16.00 w DDP – rodzinna niedziela

1. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. roratnich, które w tym tygodniu w naszym kościele odprawimy w następującym porządku:

• dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do środy o godz. 6.00; po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.15.

• dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00

1. Młodzież zapraszamy w tym tygodniu:

• w poniedziałek, środę i piątek na Jutrznie o godz. 7.05 a po niej na wspólne śniadanie

• we wtorek o 19.00 Msza św. młodzieżowa a po niej spotkanie w Mamicie

• w czwartek spotkanie grupy BRZEG o 19.00 w Mamicie

1. W czwartek 8.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Msze św. odprawimy o godz. 7.00 (bez nauki),
    o 10.00 z nauką rekolekcyjną, o 17.00 dla dzieci i o 18.00 z nauką rekolekcyjną. W czasie Mszy o 18.00 poświęcenie sztandaru Dzieci Maryi i przyjęcie do wspólnoty nowych dziewcząt.

1. Rekolekcje Adwentowe poświęcone będą relacji z Maryją w życiu chrześcijanina,
    a poprowadzi je o. dr Michał Nowak OFM Conv. Program rekolekcji będzie następujący:

• w czwartek, piątek i sobotę Msze z nauką o 10.00 i o 18.00 – godzinę przed Mszami okazja do spowiedzi św. W czasie rekolekcji nie ma Mszy roratnich dla dorosłych – rano w czwartek i piątek będzie Msza św. o godz. 7.00 bez kazania.

• w czwartek i piątek o 20.00 nauka rekolekcyjna zakończona Apelem Jasnogórskim

• w niedziele nauka na Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 20.00

1. Rozpoczęliśmy przyjęcia zaproszeń na wizytę duszpasterską w domach parafian. Zgłoszenia można dokonywać bezpośrednio przez stronę internetową parafii lub aplikację, telefonicznie w godzinach pracy kancelarii lub wrzucając formularze do skrzyni w środku kościoła. Prosimy o zgłoszenia do 11 grudnia – co umożliwi przygotowanie ostatecznego harmonogramu kolędy.

Szczegóły zapisów można znaleźć także na stronie internetowej parafii.

1. W sobotę 10.12. w Opolu odbędą się święcenia biskupie mianowanego biskupem pomocniczym naszej diecezji ks. Waldemara Musioła. Msza święceń będzie odprawiona w kościele seminaryjnym w Opolu o godz. 11.00.

2. W przyszłą niedzielę 11 grudnia:

• na Mszę o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do
    I Komunii św. wraz z rodzicami – w czasie Mszy św. poświęcenie dzieciom medalików Niepokalanej

• o 16.15 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Grupa Charytatywna zaprasza do włączenia się w przygotowanie paczek żywnościowych dla potrzebujących pomocy parafian. Produkty żywnościowe będzie można składać do niedzieli 18 grudnia włącznie do koszy w kościele i w kancelarii parafialnej.

1. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabywać opłatki na stół wigilijny
    i świece Caritas.

1. Kawiarnia parafialna KAWAŁEK NIEBA serdecznie zaprasza do odwiedzin od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 20.00 a w niedziele od 9.30 do 21.30.

1. Od piątku 9.12. na placu obok klasztoru Sióstr Klauzurowych będą sprzedawane choinki cięte i w donicach.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon, a także złożone prze ofiaromat. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Martynę Canecką
    z ul. KEN i Jana Kolisz z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek …