Ogłoszenia Duszpasterskie 23-10-2022

1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Czas szczególnie intensywnej modlitwy z misje, misjonarki i misjonarzy, a także o dar nowych powołań do tej szczególnej służby. Pamiętajmy też w modlitwach, o tych którzy kiedyś nam posługiwali, a dzisiaj służą Panu Bogu i ludziom w różnych zakątkach świata.

2. Dzisiaj w niedzielę:

• ofiarami wspieramy żywy pomnik św. Jana Pawła II – Dzieło Nowego Tysiąclecia

• na Msze o godz. 15.00 zapraszamy 2 rok przygotowania do bierzmowania – klasy 7 SP

• o 16.15 nabożeństwo różańcowe

• o godz. 17.00 w Bazylice koncert pieśni Feliksa Nowowiejskiego

3. W tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00, a o 17.20
rozpoczynamy modlitwę różańcową, do której serdecznie zapraszamy parafian.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00, a potem na spotkanie w MAMICIE – na Mszę św. zapraszamy też szczególnie klasy 8 SP w ramach przygotowania do Bierzmowania

• w czwartek na spotkanie grupy formacyjne BRZEG na godz. 19.00

1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i w piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek po wieczornej Mszy św.

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Wspólnota św. Jakuba w piątek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

1. W środę jak zwykle Msza św. dla seniorów o godz. 9.30 , a po niej spotkanie w kawiarni.

2. Wszystkich spragnionych wspólnego uwielbienia zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Uwielbienia w sobotę 29.10. na godz. 19.30.

3. W przyszłą niedzielę 23 października:

• Przeżywać będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła

• o 16.15 nabożeństwo różańcowe

1. Zbliża się miesiąc listopad – czas intensywnej modlitwy za naszych zmarłych. Wyłożyliśmy kartki na wypominki. Prosimy wypełnić je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami, co ułatwi poprawne odczytanie nazwisk. Ofiary złożone przy tej okazji wesprą planowaną renowację tabernakulum w naszym kościele. Wypominki prosimy wrzucać do podpisanej skrzyni na środku kościoła.

2. W sobotę 29.10. rozpoczniemy kolejny kurs przygotowania do bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie 29.10. o godz. 19.00 w Sali Świętego Krzyża. Zgłoszenia na kurs przyjmujemy w tygodniu w kancelarii.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. informujemy, że spotkania
    w sprawie strojów komunijnych odbędą się w sobotę 19.11. Dokładny grafik z godzinami
    dla poszczególnych klas podamy w późniejszym terminie.

4. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

5. Narzeczonych zapraszamy na kursy przedmałżeńskie organizowane w Nysie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 12-23 listopada 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Więcej informacji: www.rodzinnanysa.pl

6. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie do skarbon, a także złożone prze ofiaromat. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego parafianina Józefa Krzyżanowskiego
    z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek …