Ogłoszenia Duszpasterskie 16-10-2022

1. Dzisiaj w niedzielę :

• Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz nyskiego Hospicjum

• na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się za służbę zdrowia, a szczególnie za nasze nyskie Hospicjum

• na Msze o godz. 15.00 zapraszamy Skautów Króla i ich rodziców

• o 16.15 nabożeństwo różańcowe

1. W tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00, a o 17.20 rozpoczynamy modlitwę różańcową, do której serdecznie zapraszamy parafian.

2. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00, a potem na spotkanie w MAMICIE

• w czwartek na spotkanie grupy formacyjne BRZEG na godz. 19.00

• w piątek na czuwanie – start o godz. 18.00 w Mamicie

1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i w piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek po wieczornej Mszy św.

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Wspólnota św. Jakuba w piątek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Ministranci w sobotę młodsi o godz. 10.00 lektorzy o godz. 16.00

1. W środę jak zwykle Msza św. dla seniorów o godz. 9.30 , a po niej spotkanie w kawiarni.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 18.45 do kościoła. Z uwagi na istotę uzgodnień bardzo prosimy o obecność.

3. W najbliższy weekend w nyskich kościołach odbędą się dwa warte uwagi koncerty

• w sobotę 22.10. o godz. 19.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła koncert pieśni Maryjnych „Śliczna jak lilija” w wykonaniu Joachima Mencla oraz Basi Pospieszalskiej.

• w niedzielę 23.10. o godz. 17.00 w Bazylice koncert pieśni Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu śpiewaczki Katarzyny Hołysz i organistki Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej

1. W przyszłą niedzielę 23 października:

• Rozpoczynamy Tydzień Misyjny – czas szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy

• wesprzemy ofiarami żywy pomnik św. Jana Pawła II – Dzieło Nowego Tysiąclecia

• na Msze o godz. 15.00 zapraszamy 2 rok przygotowania do bierzmowania – klasy 7 SP

• o 16.15 nabożeństwo różańcowe

1. Zbliża się miesiąc listopad – czas intensywnej modlitwy za naszych zmarłych. Wyłożyliśmy kartki na wypominki. Prosimy wypełnić je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami, co ułatwi poprawne odczytanie nazwisk. Ofiary złożone przy tej okazji wesprą planowaną renowację tabernakulum w naszym kościele.

2. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

3. Narzeczonych zapraszamy na kursy przedmałżeńskie organizowane w Nysie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 12-23 listopada 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Więcej informacji: www.rodzinnanysa.pl

4. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ostatnich dniach: Piotra Okońskiego z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek …