Ogłoszenia Duszpasterskie 09-10-2022

1. Dzisiaj w niedzielę:

• o godz. 15.00 Msza św. na którą szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej komunii św. i ich rodziców – podczas Mszy św. poświęcenie i wręczenie dzieciom różańców

• o 16.15 różaniec

1. W tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00, a o 17.20 rozpoczynamy modlitwę różańcową, do której serdecznie zapraszamy parafian.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00, a potem na spotkanie w MAMICIE

• w czwartek na spotkanie grupy formacyjne BRZEG na godz. 19.00

1. Młodzieży klas 8 SP przypominamy, że w ramach przygotowania do bierzmowania, spotykamy się we wtorek na Mszy św. młodzieżowej o godz. 19.00. Prosimy by wszyscy kandydaci przynieśli kartkę ze swoimi danymi i wybrane 2 terminy na spotkania w grupach.

1. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i w piątek o 17.30

• Apostolstwo Dobrej Śmierci w środę po wieczornej Mszy św.

• Wspólnota św. Jakuba w piątek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

• Ministranci Lektorzy w sobotę o godz. 10.00

1. W środę jak zwykle Msza św. dla seniorów o godz. 9.30 , a po niej spotkanie w kawiarni.

1. W czwartek 13.10. przypada kolejne nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na różaniec do kościoła na godz. 18.00, a po nim ok. 19.00 na Mszę św.

1. W najbliższy weekend 14-16 października w Domu Dobrego Pasterza odbędzie się zjazd ministrantów z parafii prowadzonych przez Werbistów w Polsce. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także naszych ministrantów.

1. W sobotę 15.10. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie czyli tzw. Rolnik świętować będzie 70-lecie istnienia szkoły. Związanych ze szkołą zapraszamy na Mszę św. która inauguruje obchody jubileuszu w sobotę na godz. 9.00 do naszego kościoła.

1. W przyszłą niedzielę 16 października:

• na Mszy św. o 10.30 modlić się z nami będą ministranci biorący udział w zjeździe

• na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się za służbę zdrowia, a szczególnie za nasze nyskie Hospicjum, które wesprzemy też ofiarami

• na Msze o godz. 15.00 zapraszamy Skautów Króla i ich rodziców

• o 16.15 nabożeństwo różańcowe

1. Chór Taize przy naszej parafii zaprasza tych, którzy mają pasję śpiewania i chcieliby dołączyć do zespołu. Więcej szczegółów na plakatach w gablotach. Kontakt: 606-101-821.

1. Grupa charytatywna działająca przy naszej parafii zachęca do dzielenia się z innymi
    w ramach akcji ODDAM-ZAMIENIĘ. Informacje można zostawiać w KAWAŁEK NIEBA.

1. Wszystkich dorosłych, którzy chcieliby pełnić w parafii funkcję lektora – czyli czytać na Mszach św. Słowo Boże prosimy o kontakt z o. Damianem

1. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

1. Narzeczonych zapraszamy na kursy przedmałżeńskie organizowane w Nysie. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 12-23 listopada 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Więcej informacji: www.rodzinnanysa.pl

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Zgodnie z decyzją parafian, w naszym kościele zainstalowano ofiaromat.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach: Zbigniewa Rymaszewskiego
    z ul. Kasprowicza i Danutę Jurkiewicz. Wieczny odpoczynek …