Ogłoszenia Duszpasterskie 25-09-2022

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i dobrze przeżyć uroczystości odpustu parafii. Za każde zaangażowanie w przygotowania zarówno liturgii jak i części biesiadnej niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi! Dziękujemy również wszystkim, którzy kupili cegiełki wspierając inwestycje materialne parafii.

1. Dzisiaj w niedzielę:

• o godz. 15.00 Msza św. z rozpoczęciem formacji do bierzmowania dla uczniów klas
    6 i 7 SP

• od 16.15. adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

1. W poniedziałek 26.09. wyrusza parafialna pielgrzymka na Warmię. Wraz z o. Michałem wyjedzie 50 parafian. Pielgrzymi gromadzą się w poniedziałek w kościele na Mszy św. o godz. 6.15 po niej wyjazd. Wszystkim udającym się na pielgrzymkę życzymy wielu Bożych łask.

1. Młodzież zapraszamy:

• we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00, a potem na spotkanie w MAMICIE

• w czwartek na spotkanie grupy formacyjne BRZEG na godz. 19.00

1. Młodzież klas 8 SP, rozpoczynającą III rok przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami we wtorek na Msze młodzieżową, a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne.

1. W środę jak zwykle Msza św. dla seniorów o godz. 9.30 , a po niej spotkanie w kawiarni.

1. W czwartek 29.09. Święto Świętych Archaniołów – dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.

1. Zapraszamy na spotkania modlitewne:

• Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o 19.00

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o 19.30

1. Grupa formacyjna św. Jakuba dla osób wychodzących z uzależnień i potrzebujących wsparcia ma swoje spotkanie w piątek w Oratorium o godz. 19.00.

1. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc różańca świętego i miesiąc szczególnej modlitwy za misje. Nabożeństwa różańcowe będziemy celebrować w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.15. W najbliższą sobotę, z racji I soboty miesiąca różaniec odmówimy także po Mszy św. porannej.

1. W przyszłą niedzielę 2 października:

• na Msze o godz. 15.00 zapraszamy I rok przygotowania do Bierzmowania

• o 16.00 Msza św. i spotkanie w ramach Niedzieli Rodzin w Domu Dobrego Pasterza

• po Mszy o 17.00 spotkanie Róż Różańcowych

1. Chór Taize przy naszej parafii zaprasza tych, którzy mają pasję śpiewania i chcieliby dołączyć do zespołu. Więcej szczegółów na plakatach w gablotach. Kontakt: 606-101-821.

1. Grupa charytatywna działająca przy naszej parafii zachęca do dzielenia się z innymi
    w ramach akcji ODDAM-ZAMIENIĘ. Jeśli mają państwo niepotrzebne, a w dobrym stanie
    i mogące posłużyć innym, rzeczy typu sprzęt AGD, prosimy o wypełnienie druków znajdujących się w kawiarni KAWAŁEK NIEBA. Grupa będzie pośredniczyła w przekazaniu potrzebującym.

1. Wszystkich dorosłych, którzy chcieliby pełnić w parafii funkcję lektora – czyli czytać na Mszach św. Słowo Boże prosimy o kontakt z o. Damianem

1. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej kawiarni KAWAŁEK NIEBA.

1. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się 1-2 października 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Więcej informacji: www.rodzinnanysa.pl

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach: Leokadię Więckiewicz
    z ul. KEN, Janinę Szwec z ul. Gałczyńskiego, Marię Markowską i Michała Maderę zamieszkałych poza parafią. Wieczny odpoczynek …