Ogłoszenia Duszpasterskie 18-09-2022

 1. Od czwartku przeżywamy uroczystość Odpustu ku czci naszej patronki MB Bolesnej. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przezywanie tej uroczystości i w codzienne funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy na co dzień dbają o piękno i wystrój naszego kościoła i angażują się w działania grup duszpasterskich. Także tym, którzy naszą parafię wspierają materialnymi ofiarami. Niech Pan Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą dobroć!

 

 1. Dzisiaj żegnamy o. Huberta Łucjanka SVD, który po czterech latach posługi opuszcza naszą parafię by podjąć obowiązki w Norwegii. Ojcu Hubertowi dziękujemy za jego pełną oddania i życzliwości posługę, za piękne świadectwo kapłańskiego i zakonnego życia. Niech Pan Bóg błogosławi na dalsze lata życia.

 

 1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy o. Artura Kałdowskiego SVD, który po posłudze misyjnej rozpoczyna posługę pośród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki naszej patronki na czas posługi pośród nas.


 

 1. Zapraszamy serdecznie dzisiaj w ramach odpustu:

 • do przyjęcia daru odpustu przez odmówienie właściwych modlitw

 • do zakupu cegiełek wspierających inwestycje parafialne i udziału w losowaniu wielu ciekawych nagród – losowanie dzisiaj o 18.30 na placu

 • do skorzystania z atrakcji odpustowych – punktów gastronomicznych, naszej Kawiarni KAWAŁEK NIEBA, a przy tym do spotkań, rozmów


 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

 

 1. Młodzież zapraszamy:

 • we wtorek na spotkanie w MAMICIE od godz. 19.00

 • w czwartek na spotkanie grupy formacyjne BRZEG na godz. 19.00

 

 1. Młodzież chętną do zaangażowania muzycznego w zespołach parafialnych zapraszamy na warsztaty muzyczne, które odbędą się w sobotę 24 września. Zapisy i więcej informacji u o. Damiana.

 

 1. W środę jak zwykle Msza św. dla seniorów o godz. 9.30 , a po niej spotkanie w kawiarni.


 

 1. Rodziców dzieci klas 3 SP, którzy chcą by ich dzieci przygotowywały się do I Komunii św. w naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 21.09. o godz. 18.45 w kościele.


 

 1. W sobotni wieczór 24.09. zapraszamy na pierwszy po wakacjach Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących wspólnie uwielbiać Boga.

 2. Młodzież kontynuującą lub rozpoczynającą przygotowania do Bierzmowania zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania. Zapraszamy na te spotkania także rodziców młodzieży. Spotkania odbędą się:

 • dla klas 6 i 7 (I i II rok) w niedzielę 25.09. Msza św. o godz. 15.00 i krótkie spotkanie po Mszy św.

 • dla klas 8 (III rok) we wtorek 27.09. Msza św. o godz. 19.00 i krótkie spotkanie


 

 1. Chór Taize przy naszej parafii zaprasza tych, którzy mają pasję śpiewania i chcieliby dołączyć do zespołu. Więcej szczegółów na plakatach w gablotach. Kontakt: 606-101-821.


 

 1. Grupa charytatywna działająca przy naszej parafii zachęca do dzielenia się z innymi
  w ramach akcji ODDAM-ZAMIENIĘ. Jeśli mają państwo niepotrzebne, a w dobrym stanie
  i mogące posłużyć innym, rzeczy typu sprzęt AGD, prosimy o wypełnienie druków znajdujących się w kawiarni KAWAŁEK NIEBA. Grupa będzie pośredniczyła w przekazaniu rzeczy osobom potrzebującym.

 2. Szkoła Językowa Misjonarzy Werbistów w Nysie prowadzi zapisy na kursy językowe w sekretariacie szkoły przy ulicy Rodziewiczówny 15. Szczegóły w ulotkach z tyłu kościoła.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562). Dzisiaj taca inwestycyjna na remonty: organów i wieży kościelnej.


 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach parafian: Wiktorię Wiśniewską z ul. Grzegorza z Sanoka, Elwirę Ułasiewicz z ul. Kwiatowej i Władysława Niewiadomskiego z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …


 


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.