Ogłoszenia Duszpasterskie 24-07-2022

1. Dzisiaj w niedzielę święcimy pojazdy wypraszając przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, Boże błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących.

1. Jutro w poniedziałek 25.07. grupa dzieci z naszej parafii wyjeżdża na kolonie parafialne do Bartkowej. Dzieciom i ich opiekunom na czele z o. Hubertem i s. Gabrielą życzymy udanego czasu wypoczynku. Zbiórka pod Halą Nysa o godz. 9.00.

1. We wtorek 26.07. przypada Uroczystość św. Anny, głównej patronki naszej diecezji; zapraszamy do udziału we Mszy św. i do modlitwy w intencji naszej diecezji.

1. Dzieci zapraszamy na wakacyjne spotkania:

• Angielski na wesoło – w poniedziałek i środę o 10.00 grupa młodsza, o 11.15 starsza

• Zajęcia sportowe – czwartek o 10.00 zbiórka na placu kościelnym

1. Młodzież zapraszamy we wtorek na 19.00 do Mamity.

1. W środę o 9.30 zapraszamy seniorów na Mszę św., a po niej na spotkanie w kawiarni.

1. Zapraszamy na spotkania grup modlitewnych:

• Odnowy w Duchu Świętym w czwartki o 19.00

• Szkoły Nowej Ewangelizacji w piątki o 19.30

1. Decyzją władz zakonnych w najbliższych tygodniach nastąpią zmiany personalne
    w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej.

Naszą wspólnotę opuszczą:

• o. Edward Węgrzyn SVD, który z dniem 1 sierpnia podejmie obowiązki proboszcza parafii w Wilamowie w diecezji elbląskiej. W środę w czasie Mszy o godz. 18.00 podziękujemy o. Edwardowi za posługę pośród nas.

• o. Godfred Koranteng SVD, który z dniem 1 września zostaje mianowany wikariuszem w parafii w Pieniężnie na Warmii

• o. Hubert Łucjanek SVD, który we wrześniu podejmie obowiązki duszpasterskie
    w Oslo w Norwegii

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Organizatorzy zbiórki na odbudowę szkoły na Madagaskarze dziękują parafianom, za okazaną hojność i złożone ofiary. Ze zbiórki i mini Jarmarku zebrano łącznie 16 454 zł.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach naszą parafiankę Elżbietę Rapacz z ul. Unii Lubelskiej. Wieczny odpoczynek