Ogloszenia Duszpasterskie 12-06-2022

1. Dzisiaj odbywa się jubileuszowa pielgrzymka do Katedry w Opolu naszego dekanatu. Centralnym punktem pielgrzymki jest Msza św. w katedrze w Opolu o godz. 14.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30.

1. W poniedziałek 13.06. kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo do parku na godz. 20.00, a po nabożeństwie na Msze św. do kościoła ok. 21.00. Jak zawsze w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00 i popołudniowego nabożeństwa.

1. We wtorek i środę swoje rekolekcje szkolne przeżywać będzie młodzież z ZSiPO
    w Nysie. Z tej racji wyjątkowo nie będzie w środę Mszy św. dla seniorów.

1. W czwartek 16.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 (Msza w parku), 12.00, 17.00 i 20.00.

1. Jak już informowaliśmy, procesja przejdzie po Mszy św. o godz. 9.00 z parku parafialnego ulicami: Kozielską, Gałczyńskiego, Mickiewicza, Stęczyńskiego, Korfantego, Opawską do kościoła. Ołtarze procesyjne będą usytuowane:

• Pierwszy: przy skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i Sudeckiej

• Drugi: na Mickiewicza za rondem z ulicami Rodziewiczówny i Powstańców Śląskich

• Trzeci: na Stęczyńskiego

• Czwarty: skrzyżowanie ulic Opawskiej i Przemyskiej

Przypominamy, że w Uroczystość obowiązuje nas udział we Mszy św. Procesja jest istotną formą wyrażenia wiary, ale nie zastępuje Mszy świętej !

1. Prosimy by na procesje zabezpieczyć się w nakrycia głowy, wodę i to wszystko co potrzebne do spokojnego, zdrowego przeżycia uroczystości.

2. Zapraszamy do współpracy przy budowaniu ołtarzy z członkami PRD. Chętnych do pomocy przy stawianiu ołtarzy zapraszamy na spotkanie w miejscu wyznaczonym na powstanie ołtarza w poniedziałek 13.06. na godz. 18.00.

3. Dzieci z klas 3 i 4 SP zapraszamy do sypania kwiatów w czasie Procesji. Próby
    we wtorek i środę o 16:00 w kościele.

1. Bardzo zachęcamy też parafian do wyrażenia naszej wiary przez udekorowanie naszych domów, okien, balkonów nie tylko na trasie procesji. Tych, którzy mają działki, ogrody i mogą przynieść płatki kwiatów do sypania, prosimy o przynoszenie ich w tych dniach do zakrystii.

1. Od piątku do kolejnego czwartku odbywać się będą tradycyjne procesje eucharystyczne wraz z nabożeństwem ku czci serca Pana Jezusa o 17.30.

1. Informujemy, że od niedzieli 26.06. będzie obowiązywał w niedziele wakacyjny porządek Mszy św., czyli nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Ostatnia przed wakacjami Msza o tej porze, będzie odprawiona za tydzień 19.06.

1. Zebranie dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie parafialne, będzie miało miejsce w środę 22.06. o godz. 19.00.

2. Kawiarnia Parafialna KAWAŁEK NIEBA zaprasza do odwiedzin.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562). Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont organów, który rozpocznie się w wakacje.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Janinę Olejnik z ul. KEN. Wieczny odpoczynek