Ogłoszenia Duszpasterskie 29-05-2022

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych (do wtorku) i czerwcowych (od środy), połączonych z nowenną przed zesłaniem Ducha Świętego, które odprawiamy:

• w tygodniu o godz. 17.30

• w niedziele o godz. 16.15

1. Seniorów zapraszamy już tradycyjnie w środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie w kawiarni.

2. Młodzież zapraszamy:

• w wtorek na Mszę św. o godz. 19.00

• w czwartek na kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha na 19.00 do kawiarni

1. Msza szkolna dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota czerwca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

• czwartek – adoracja o dar nowych powołań od godz. 17.00

• piątek

• po Mszy porannej modlitwa Koronką

• o 15.00 Msza do Bożego Miłosierdzia

• sobota – po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Odwiedziny chorych wg stałego porządku z wyjątkiem trasy o. Huberta, który odwiedzi chorych wyjątkowo w piątek.

2. W sobotę będziemy przeżywać uroczystą Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do kościoła na wspólne czuwanie; rozpoczniemy adoracją i okazją do spowiedzi o godz. 19.30, a ok. 20.30 rozpoczniemy Mszę św., w której będziemy wołać o dary i charyzmaty Ducha Świętego. Po Mszy św. będziemy trwać jeszcze w uwielbieniu – dziękując Bogu za Jego dary.

3. W kolejną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która domyka okres Wielkanocny w liturgii Kościoła.

• w czasie Mszy św. o godz. 12.00 wspólnota MIRIAM świętować będzie 30 lecie istnienia

• na Mszy o godz. 17.00 pasowanie nowych lektorów i ministrantów

1. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkie parafie diecezji opolskiej
    do pielgrzymowania do katedry opolskiej w czasie trwania jubileuszu naszej diecezji. Dekanat Nyskie pielgrzymuje do katedry w Opolu w niedzielę 12.06. Centralnym punktem pielgrzymi jest Msza św. o godz. 14.30. pod przewodnictwem jednego z Biskupów. Chętnych do wspólnego pielgrzymowania autokarem prosimy o zapisy
    w kancelarii.

2. Trwają zapisy na parafialne kolonie, które odbędą się w ośrodku w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim w terminie 25.07. – 03.08.2022 roku. Koszt udziału wynosi 1100 zł. Zapisy na kolonie przyjmujemy w kancelarii parafialnej wraz z przedpłatą
    w wysokości 200 zł.

3. Diecezjalne Szkoły w Nysie zapraszają rodziców zainteresowanych skierowaniem dzieci
    do nauki w szkole do kontaktu i składania dokumentów.

4. Kawiarnia Parafialna KAWAŁEK NIEBA zaprasza do odwiedzin.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Mariannę Orzechowską z ul. Osmańczyka i Zbigniewa Łódź z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek