Ogłoszenia Duszpasterskie 15-05-2022

1. Zakończyliśmy tegoroczne uroczystości związane z I Komunią, rocznicą Komunii
    i Bierzmowaniem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali swój wysiłek w przygotowanie kandydatów do sakramentów i celebrację uroczystości. Dziękujemy też Rodzicom dzieci i młodzieży za dbałość o wiarę swoich synów i córek. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelki trud!

1. Dzisiaj w niedzielę

• w ramach akcji Pola Nadziei odbywa się zbiórka na rzecz nyskiego Hospicjum

• o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Skautów Króla

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy:

• w tygodniu o godz. 17.30

• w niedziele o godz. 16.15

1. Seniorów zapraszamy już tradycyjnie w środę na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie w kawiarni.

1. Młodzież zapraszamy:

• w wtorek na Mszę św. o godz. 19.00

• w czwartek na kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha na 19.00 do kawiarni

• w piątek na czuwanie – start w Mamicie o 19.00

1. Msza szkolna dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Zapraszamy

1. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkie parafie diecezji opolskiej do pielgrzymowania do katedry opolskiej w czasie trwania jubileuszu naszej diecezji. Dekanat Nyskie pielgrzymuje do katedry w Opolu w niedzielę 12.06. Centralnym punktem pielgrzymi jest Msza św. o godz. 14.30. pod przewodnictwem jednego z Biskupów. Chętnych do wspólnego pielgrzymowania autokarem prosimy o zapisy w kancelarii.

1. Zapraszamy parafian do udziału w pielgrzymce na Warmię, szlakiem sanktuariów i zamków, którą organizujemy wraz z biurem EMIRtravel w dniach 26 – 29 września br. Pielgrzymi odwiedzą: Gietrzwałd, Św. Lipkę, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Frombork i Nidzicę. Koszt pielgrzymki to ok. 1000 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej z przedpłatą 200 zł.

1. Trwają zapisy na parafialne kolonie, które odbędą się w ośrodku w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim w terminie 25.07. – 03.08.2022 roku. Koszt udziału wynosi 1100 zł. Zapisy na kolonie przyjmujemy w kancelarii parafialnej wraz z przedpłatą w wysokości 200 zł.

1. Uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w Głębinowie, odbędą się w niedzielę 22.05. o godz. 16.00.

1. Przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy odbędzie się 2-3 lipca 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się od 9 maja 2022 w Domu Parafialnym nyskiej Bazyliki.

1. Diecezjalne Szkoły w Nysie zapraszają rodziców zainteresowanych skierowaniem dzieci do nauki
    w szkole do kontaktu i składania dokumentów.

1. Nyski Dom Kultury zaprasza do udziału w koncercie od „Gershwina do Tuwima” – piosenki dla Mamy w wykonaniu Moniki Węgiel z zespołem. Koncert odbędzie się w dniu Matki, czyli 26.05. o godz. 18.00. Bilety do nabycia w kasach NDK.

1. Kawiarnia Parafialna KAWAŁEK NIEBA czynna jest teraz bez przerw: poniedziałek – czwartek 10.00 - 20.00, piątek i sobota 10.00 – 21.00, w niedzielę 9.30 – 21.30.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Janinę Patrońską
    z ul. Wasylewskiego, Zbigniewa Żytaruka z ul. Wasylewskiego, Józefa Aleksandrowicza
    z ul. Tetmajera i Helenę Twardowską z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …