Ogłoszenia Duszpasterskie 09-01-2022

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy oficjalny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie
    z naszą tradycją dekoracje świąteczne i śpiew kolęd pozostają z nami do 2 lutego. Dzisiejszy dzień niech będzie dla nas wszystkich okazją do wdzięczności za nasz chrzest św.

2. Od poniedziałku kontynuujemy spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania rozpoczynają się każdego dnia w kościele Mszą św. o godz. 18.45. Po Mszy św. następuje spotkanie duszpasterskie zakończone indywidualnym błogosławieństwem rodziny, a na końcu jest okazja do odwiedzin sklepiku i kawiarni. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania parafian
    z następujących ulic:

10.01.

Rodziewiczówny, Wołyńska, Janssena, Werbistów, Zygmuntowska, Przemyska

11.01.

Wtorek

Orzeszkowej, Lazurowa, Tarnopolska, Krzemieniecka, Żytomierska, Lwowska, Nowogrodzka, Wileńska, Stanisławowska

12.01.

Środa

Długosza, Augustowska, Zbaraska, Unii Lubelskiej, Pułaskiego, Stawowa, Pomorska, Pobożnego, Chocimska

13.01.

Czwartek

Chabrów, Bazów, Stokrotek, Niezapominajek, Róż, Narcyzów, Grudzińskiego, Krasińskiego

14.01.

Tuwima, Brzechwy, Zapolskiej, Zapolskiej, Fredry, Makuszyńskiego, Gombrowicza

1. W sobotę 15 stycznia zgromadzenia pracujące na terenie naszej parafii przeżywają uroczystość z racji wspomnienia św. o. Arnolda Janssena. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania z nami. Uroczysta Msza św. ku czci św. Arnolda zostanie odprawiona w sobotę o godz. 10.00.

2. Zapraszamy dziś do odwiedzin naszej parafialnej kawiarni „KAWAłek nieba”, która będzie dziś czynna od 9.00 po każdej Mszy św.

3. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolą w piątek na godz. 16.30.

4. W myśl nowych przepisów diecezjalnych została powołana Parafialna Rada Ekonomiczna, która ma wspierać proboszcza w prowadzeniu parafii od strony materialnej. W skład PRE zostali powołani następujący parafianie: Andrzej Górczyński, Edward Hałajko, Krzysztof Pelc, Danuta Seretna – Sałamaj, Grzegorz Wąsowicz i z delegacji PRD Jacek Tarnowski.

5. Parafian chętnych do zaangażowania w prace dekanalnego zespołu synodalnego prosimy
    o zgłoszenie tego faktu u o. Damiana.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

7. W imieniu s. Ewy Mazur SSpS dziękujemy za ofiary, jakie złożyliście 6.01. na dzieło misyjne na Filipinach. Na ten cel zebraliśmy 8000 PLN.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Stanisławę Jung
    z ul. Tarnopolskiej, Leszka Karczewskiego z ul. Krasińskiego, Bogusława Żmijowskiego
    z ul. Kozielskiej, Konrada Palucha z ul. KEN i Franciszkę Grodzicką z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek …