Ogłoszenia Duszpasterskie 05-12-2021

1. Dzisiaj w niedzielę:

• o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców z poświęceniem medalików

• przed kościołem oddział Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie organizuje zbiórkę publiczną przeznaczoną na zakup żywności dla osób samotnych i ubogich z terenu Gminy Nysa w ramach tzw. „Opłatka Maltańskiego”

• w salce Świętego Krzyża do godz. 13.00 czynny jest punkt szczepień przeciw SARS-CoV-2 – zainteresowanych przyjęciem szczepienia zapraszamy do skorzystania

1. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku

• o godz. 06.00 dla ogółu parafian; po Mszy św. wystawienie NS i adoracja do 7.15

• o godz. 17.00 dla dzieci;

• młodzież zapraszamy na roraty z dorosłymi, a także na adwentowe Jutrznie
    w Mamicie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.00.

• w soboty roraty o godz. 7.00 dla ogółu parafian

1. Spowiadamy w tygodniu: od 5.45 – 6.15 i po Mszy roratniej do błogosławieństwa; popołudniu
    od 16.30 – 17.00 i od 17.30 – 18.00.

2. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 6.00, 10.00, 16.30 i 18.00. W czasie Mszy św. wieczornej Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia.

3. W środę kończymy w Kościele Rok Świętego Józefa. Zgodnie ze wskazaniem naszego Biskupa na każdej Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

4. Apostolstwo Dobrej Śmierci ma swoje spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.

5. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ramach odpowiedzialnej troski o parafię podjęli się kandydować do PRD, a także wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli oddali swoje głosy. W wyniku wyborów nominacje parafian do PRD uzyskało 17 osób (2/3 rady) i 8 osób (1/3) zyskało nominacje duszpasterzy. Skład nowej PRD podajemy w biuletynie i w gablotach ogłoszeń.

6. W przyszłą niedzielę 12.12.

• w czasie Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej

• na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież I roku przygotowania do bierzmowania

• po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo w duchu Taize

1. W zakrystii i w kancelarii można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

2. Parafialny zespół charytatywny organizuje zbiórkę żywności trwałej na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian. Produkty będzie można przynosić od niedzieli 12.12. do niedzieli 19.12 do koszy przy zakrystii i w kancelarii.

3. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowych lub stacjonarnych kursach przedmałżeńskich. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 5-6 lutego 2022 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się od 5 grudnia 2021 w Domu Parafialnym nyskiej Bazyliki. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl.

4. Od soboty 11.12. na placu przy klasztorze Sióstr Klauzurowych sprzedawane będą żywe choinki.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Mieczysława Pasternak
    z ul. Pomorskiej, Bolesława Michel z ul. Kochanowskiego i Iwonę Lenczuk z ul. Baczyńskiego. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.